Jesteś tutaj: HomeInowrocławZ Inowrocławia do Torunia szybciej

Z Inowrocławia do Torunia szybciej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 26 czerwiec 2013 19:51

PKP rozpoczyna rewitalizacje linii kolejowej na odcinku Inowrocław – Toruń – Jabłonowo Pomorskie. Za dwa lata podróż na tym odcinku ma być o 25 minut krótsza. Prace remontowe przewidują dostosowanie linii kolejowej do prędkości rozkładowej 120 km/h.

W ramach robót o wartości ponad 201 milionów złotych poddanych rewitalizacji ma być 92 km torów. Prace obejmą także przebudowę jednego mostu i sześciu wiaduktów.

 

Będzie to na pewno zwiększenie rangi linii kolejowej nr 353 łączącej Poznań z Inowrocławiem – Toruniem i Olsztynem. Wzmocni to także znaczenie Inowrocławia jako węzła kolejowego. Przez stolicę Kujaw Zachodnich przebiega bowiem także linia nr 131 łącząca to miasto z Trójmiastem. W niedalekiej przyszłości planuje się przywrócenie także połączenia w kierunku Śląska i państw południa europy.  

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu