Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław będzie gościł belgijskiego ministra

Inowrocław będzie gościł belgijskiego ministra

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 25 czerwiec 2013 14:27

W środę do Inowrocławia przyjedzie flamandzki  Minister Opieki Społecznej i Zdrowia Publicznego Jo Vandeurzen, którego głównym celem wizyty w naszym regionie będzie wmurowanie kamienia węgielnego, na budowie nowej siedziby Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy ,,Flandria”.

Współpraca rządu flamandzkiego (Flandria jest regionem w Belgii, który posiada swój autonomiczny rząd) z inowrocławską organizacją społeczną trwa od 18 latu. W tym czasie Belgowie zainwestowali w tym mieście 850 tys. euro. Stowarzyszenie zajmuje się prowadzeniem sklepów i wypożyczalni medycznych oraz różnego rodzaju  działaniami związanymi z organizacją wolontariatu i opieki domowej. W pewnych sferach jest to wyręczanie zadań, których nie jest wstanie udźwignąć polska służba zdrowia. Jest to zatem jedna z bardziej prężnych organizacji w Inowrocławiu, która ma swoje oddziały w największych miastach naszego województwa.

 

W ramach jutrzejszej uroczystości do stolicy Kujaw Zachodnich przyjadą także przedstawiciele administracji flamandzkiej oraz partnerzy Flandrii z Węgier i Rumuni.

 

Natomiast w czwartek planowana jest w Bydgoszczy konferencja poświęcona tematyce opieki społecznej z udziałem flamandzkiego ministra. Największe bogactwo jakie przekazują bowiem Belgowie w ramach tej prawie dwu dekadowej współpracy, to swoje doświadczenia. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu