Jesteś tutaj: HomeInowrocławZmarł Tadeusz Chęsy – zasłużony dla kujawskiej poligrafii honorowy obywatel Inowrocławia

Zmarł Tadeusz Chęsy – zasłużony dla kujawskiej poligrafii honorowy obywatel Inowrocławia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 03 listopad 2020 16:58
Zmarł Tadeusz Chęsy – zasłużony dla kujawskiej poligrafii honorowy obywatel Inowrocławia Fot: UM Inowrocław

Tadeusz Chęsy rozwinął drukarnię POZKAL, która stała się jedną z najlepszych drukarni w Polsce. W 2010 r. przedsiębiorstwo kupiło inowrocławskie uzdrowisko, a Tadeusz Chęsy jako prezes zarządu spółki „SOLANKI” Uzdrowisko Inowrocław unowocześnił firmę, która obecnie składa się z 11 zmodernizowanych obiektów.

Prowadząc biznes przyczyniał się do rozwoju gospodarczego regionu, ale też był ze społecznością lokalną zżyty mentalnie. Wspierał finansowo przedsięwzięcia kulturalne głównie w Inowrocławiu, ale także w Bydgoszczy. Dzięki jego wsparciu ukazało się też wiele ciekawych publikacji promujących Inowrocław i jego dzieje.

 

W 2012 roku Prezydent RP nadał mu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, przed rokiem Rada Miejska przyznała mu tytuł honorowego obywatela Inowrocławia.

 

Tadeusz Chęsy miał 73 lata.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu