Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław anuluje opłaty dla sprzedających znicze

Inowrocław anuluje opłaty dla sprzedających znicze

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 02 listopad 2020 17:10

Od soboty do poniedziałku obowiązuje zakaz wstępu na cmentarze, który w piątek po południu ogłosił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Decyzja ta była dość zaskakująca dla sprzedawców chryzantem i zniczy, którzy nagle się dowiedzieli, że ich biznesy mogą zostać zachwiane.

Prezydent Inowrocławia w poniedziałek zdecydował, że opłaty za zgody na zajęcie miejsca przed cmentarzami będą anulowane - - W ten sposób chcemy pomóc wszystkich sprzedawcom, którzy nie tylko nie mieli szansy na zarobek 1 listopada, ale zostali narażeni na duże straty finansowe, spowodowane zaleganiem zakupionego wcześniej towaru, takiego jak żywe kwiaty – mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

Wnioski o anulowane opłat należy w tym tygodniu kierować do Wydziału Dróg i Transportu, pod numerem tel.: 52 53 55 476.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu