Jesteś tutaj: HomeInowrocławUpadek Unii Janikowo. Nadal bez wyroków

Upadek Unii Janikowo. Nadal bez wyroków

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 24 czerwiec 2013 12:11

Zespół Unii Janikowo wycofał się w połowie sezonu z IV ligi, jeżeli klub będzie występował nadal, to kolejne rozgrywki rozpocznie od poziomu A klasy. Chodź jeszcze kilka lat temu Unia była dumą Kujaw i dzielnie rywalizowała na poziomie II ligi (przed reformą piłkarską najwyższą klasą była I liga).

Przez kilka sezonów Unia Janikowo była nagradzana przez K-PZPN jako najlepszy klub piłkarski w całym województwie kujawsko-pomorskim. Dzisiaj jednak Unia bardziej niż z piłką kojarzona jest z aferą korupcyjną. Z tego powodu ostatni sezon Unia Janikowo rozpoczęła z 10 punktami ujemnymi, które były dla klubu sportową karą.

 

Drogę do II ligi Unii Janikowo przyniosło drugie miejsce w grupie 2 III ligi (zaraz za Lechią Gdańsk), a następnie pokonanie w barażach Piasta Gliwice. Tak wysoka pozycja w lidze miała być spowodowana kupowaniem meczy, których liczba sięga kilkudziesięciu. Nie były to bowiem tylko mecze z udziałem Unii Janikowo, ale także rywali tego klubu.

 

O tym, że korupcja była świadczy fakt, że 10 osób przyznało się dobrowolnie do winy. Na ławie oskarżenia znajduje się między innymi obecny burmistrz Janikowa, który nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów, byli sędziowie i obserwatorzy PZPN. Bardzo prawdopodobne, że już niedługo w jednej ze spraw zapadnie wyrok.      

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu