Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzy inowrocławskim uzdrowisku będzie więcej miejsc parkingowych

Przy inowrocławskim uzdrowisku będzie więcej miejsc parkingowych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 02 październik 2020 16:18
Przy inowrocławskim uzdrowisku będzie więcej miejsc parkingowych Fot: UM Inowrocław

Jedną z bolączek inowrocławskiego Parku Solankowego jest deficyt miejsc parkingowych. Inowrocławski ratusz ogłosił przetarg na zagospodarowanie obszaru ulicy Bocznej, położonej przy Parku Solankowym.

Planuje się powstanie przy ulicy Bocznej 49 miejsc postojowych, w tym dedykowano na potrzeby osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia parkingu powstanie z płyt ażurowych oraz kostki betonowej w przypadku stanowisk dla osób niepełnosprawnych. Wykonawca będzie musiał również wykonać dojazd, zbudować 11 latarni oświetlających oraz zagospodarować zieleń. Inowrocław chce zrealizować tę inwestycję z udziałem dofinansowania z Unii Europejskiej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu