Jesteś tutaj: HomeInowrocławKilka alarmów bombowych w szkołach na Kujawach

Kilka alarmów bombowych w szkołach na Kujawach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 30 wrzesień 2020 16:54
Kilka alarmów bombowych w szkołach na Kujawach Fot: Kurier Inowrocławski Ki24.info

Pierwszy miesiąc nauki po dłuższej przerwie (od marca) za nami, wraz z powrotem uczniów do szkół wrócił problem fałszywych alarmów bombowych. Dzisiaj do takich incydentów doszło w Inowrocławiu, w Strzelnie, w Gniewkowie, w Jaksicach i w Kruszwicy, czyli w placówkach dość blisko siebie położonych. We wszystkich szkołach przeprowadzono ewakuację uczniów.

Alarm bombowy zgłoszono w Szkole Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu, w Kwieciszewie pod Strzelnem oraz Szkole Podstawowej nr 1 w Kruszwicy, w Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewkowie oraz w szkole w Jaksicach. Policja prowadzi postępowanie poszukujące autora lub autorów fałszywych zgłoszeń, który lub jego opiekunowie prawni mogą być obciążenia kosztami akcji ratunkowych.

 

Należy pamiętać, że służby biorące udział w zabezpieczaniu zgłoszeń, w tym czasie mogły być potrzebne w przypadku realnego zagrożenia dla zdrowia i życia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu