Jesteś tutaj: HomeInowrocławOdpady z ,,Czajki” trafiały na Kujawy, ale nie były zakopywane

Odpady z ,,Czajki” trafiały na Kujawy, ale nie były zakopywane

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 28 wrzesień 2020 12:29

W ubiegłym roku medialnie głośno się zrobiło o gminie Jeziora Wielkie, do której przywożone były osady z warszawskiej oczyszczalni ,,Czajka”. Jak przyznaje jednak Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska odbywało się to  legalnie, pod kontrolą służb ochrony środowiska.

 

Jeziora Wielkie zyskały sławę głównie dzięki trwającej przed rokiem kampanii wyborczej do parlamentu, temat był wykorzystywany bowiem na potrzeby polityczne. Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa informację radnym przedstawiała Małgorzata Witkowska z WIOŚ. Szereg pytań dotyczących Jezior Wielkich zadał radny Stanisław Pawlak - Były stwierdzane odpady z Czajki, ale z legalnych instalacji – poinformowała Małgorzata Witkowska, wyjaśniając, że przedsiębiorca je deponujący działał zgodnie z prawem.

 

WIOŚ stwierdził jednak także przypadki podrzucania odpadów komunalnych, które nie miały jednak nic wspólnego z warszawską oczyszczalnią - Były nielegalne deponowania, przedsiębiorca, który się tego dopuszczał jest pod zainteresowaniem organów ścigania – wyjaśnia Witkowska.

 

Również przedstawicielka Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska przyznała, że nie stwierdzono zakopywania odpadów - Takie informacje się pojawiały, próbowaliśmy wraz z gminą takie miejsca znaleźć, ale nie znaleźliśmy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu