Jesteś tutaj: HomeInowrocławW czasie epidemii w sposób szczególny brakuje krwi

W czasie epidemii w sposób szczególny brakuje krwi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 24 wrzesień 2020 15:44

Krew to bezcenny lek, którego nie można wyprodukować, stąd też krew staje się także darem, który możemy dać drugiemu człowiekowi. Od kilku miesięcy, krwiodawców jest mniej, przez co banki krwi odczuwają braki w swoich rezerwach. W najbliższą niedzielę Stowarzyszenie Krwiodawców ,,Fara” w Inowrocławiu organizuję akcje krwiodawstwa.

Odbywa się ona we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, które w godzinach 9:00 – 13:30 parafią pw. św. Józefa w Inowrocławiu postawi mobilny krwiobus. W inicjatywę włącza się też wspomniana inowrocławska parafia.

 

Zapraszamy każdego, kto jest zdrowy, pełnoletni, nie ma objawów infekcji, nie miał w ciągu ostatnich 10 dni kontaktu z osobą zakażoną COVID-19 lub objętą kwarantanną oraz w ostatnim czasie nie przebywał za granicą. Wszyscy, który oddadzą krew na akcji otrzymają upominki od Stowarzyszenia – apelują organizatorzy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu