Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa Tydzień Zrównoważonego Transportu – Inowrocław to pierwsze miasto ze 100% taborem ekologicznym

Na Tydzień Zrównoważonego Transportu – Inowrocław to pierwsze miasto ze 100% taborem ekologicznym

Napisane przez  UM Inowrocław Opublikowano w Inowrocław piątek, 18 wrzesień 2020 09:46

Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W naszym mieście od lat promowana jest alternatywa dla samochodów osobowych. Inowrocław jest pierwszym miastem ze 100% ekologicznym taborem komunikacji miejskiej, a sieć ścieżek rowerowych stanowi ponad 42 km i jest sukcesywnie rozbudowywana.

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Inowrocławiu dysponuje 8 autobusami elektrycznymi oraz 18 hybrydowymi. Pojazdy są przyjazne dla środowiska, ciche, niskopodłogowe i posiadają nowoczesne wyposażenie, a w nim: system zapowiedzi przystanków,monitory z systemem informacji instytucji publicznych, klimatyzację, gniazda USB czy monitoring.

 

W Inowrocławiu stawiamy na nowoczesne rozwiązania i liczne udogodnienia dla pasażerów. W naszym mieście działa Inteligentny System Transportu, w ramach którego rozlokowano 28 elektronicznych tablic informacji przystankowej. Posiadają one system zapowiedzi głosowych dla osób niewidomych i słabo widzących. Podróżujący mają dostęp do interaktywnych rozkładów. Bilety można zakupić w biletomatach, poprzez smartfon (w aplikacjach: MoBilet, mPay, SkyCash i zbiletem.pl), w pojazdach, płacąc kartą bankomatową. Ponadto pasażerowie mogą korzystać z aplikacji myBus z wieloma funkcjami.

 

Miłośnicy jazdy na rowerze poruszają się po rozbudowanej sieci ścieżek dla cyklistów. W 6 punktach miasta znajdują się samoobsługowe stacje napraw rowerów. Swój pojazd można naprawić przy placu zabaw Miś, przy kompleksie sportowym przy ul. Krzywoustego, przy Wodnym Parku, przy siłowni przy ul. Czarlińskiego, w parku przy ul. Poznańskiej oraz na placu zabaw obok tężni.

 

Na terenie Inowrocławia działają dwie wypożyczalnie rowerów: przy Inowrocławskiej Termie oraz przy Wodnym Parku, a w całym mieście rozlokowano ok. 700 stojaków rowerowych.

 

Ponadto w Inowrocławiu organizowanych jest wiele imprez rowerowych, w tym: Inowrocławski Czar Dwóch Kółek, Ogólnopolski Wyścig Kolarski Memoriał im. Wiesława Szczepańskiego, Rajd Odjazdowy Bibliotekarz czy rajdy rowerowe organizowane przez Klub Turystyki Rowerowej „KUJAWIAK” przy PTTK Inowrocław. Wydarzenia nie tylko integrują uczestników, ale i promują ekologiczny rodzaj transportu i uczą zasad bezpieczeństwa na drodze.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu