Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzy inowrocławskim dworcu otwarto flagową inwestycję komunikacyjną

Przy inowrocławskim dworcu otwarto flagową inwestycję komunikacyjną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 28 sierpień 2020 12:48
Przy inowrocławskim dworcu otwarto flagową inwestycję komunikacyjną Fot: UM Inowrocław

Od czwartku inowrocławianie mogą korzystać z tunelu pod torami kolejowymi, łączącego ulicę Magazynową z dworcem PKP. Inwestycja ta była przygotowywana od kilku lat, a jej celem był rozwój węzła przesiadkowego. Na terenach zlokalizowanych przy ulicy Magazynowej powstał parking, który jest wstanie pomieścić znacznie więcej pojazdów, niż w obrębie budynku dworca.


- To była jedna z największych i najbardziej pożądanych inwestycji kilku dekad  w Inowrocławiu. Docierają do mnie głosy od mieszkańców i gości naszego miasta, że okolice dworca od ubiegłego roku wypiękniały, co bardzo mnie cieszy. Z pewnością tunel oraz parking, które oddajemy dzisiaj do Państwa użytku, sprawią, że podróże będą przyjemniejsze i bardziej komfortowe – mówił prezydent Ryszard Brejza.

 

Inowrocławska inwestycja to w pewnym sensie wdrażanie koncepcji Park&Go, w ramach której można podjechać pod sam dworzec, a stąd kontynuować podróż koleją np. do Bydgoszczy czy Poznania.

 

Prace inwestycyjne ruszyły na dobre jesienią 2019 roku, obecnie mamy ich finał. Nowy tunel ma długość 20 metrów. Konstrukcja jest też dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Parking przy ulicy Magazynowej może pomieścić 117 samochodów. Zadbano również o parking dla rowerów. Wykonawcą inwestycji est konsorcjum firm – POLWAR (lider) oraz Pracownia Projektowa MiD (partner).

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu