Jesteś tutaj: HomeInowrocławDwaj pracownicy inowrocławskiego szpitala zakażeni COVID-19

Dwaj pracownicy inowrocławskiego szpitala zakażeni COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 14 sierpień 2020 12:33
Dwaj pracownicy inowrocławskiego szpitala zakażeni COVID-19 Fot: MojaKruszwica.pl

W czasie wiosennego szczytu COVID-19 jak wynika z danych służb sanitarnych, blisko 1/3 zachorowań na COVID-19 miała miejsce w placówkach służby zdrowia, stąd też szczególny nacisk kładziono na wdrażanie procedur, które miały na celu zniwelowanie tego zjawiska. Od kilku tygodni zachorowania w szpitalach są zajściami bardziej incydentalnymi. Do takowych doszło jednak w sierpniu w Wielospecjalistycznym Szpitalu im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu.

Wśród pracowników tego szpitala stwierdzono dwa przypadki zachorowania na COVID-19. Informację potwierdza starostwo powiatowego, będące organem prowadzącym szpital. Z uwagi na zaistnienie zakażeń 19 osób zostało objętych kwarantanną. Wprowadzono również tymczasową blokadę dla: Oddziału Kardiochirurgii, Oddziału Intensywnego Nadzoru Kardiochirurgicznego oraz I i II Oddziału Chorób Wewnetrznych.

 

Od początku sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono ponad 170 nowych przypadków zachorowań na COVID-19, z czego tylko 3 na terenie powiatu inowrocławskiego. Z tego powodu jest to jeden z bezpieczniejszych na chwilę obecnie powiatów. Najwięcej zachorowań w sierpniu odnotowano w Toruniu – 31 i w Bydgoszczy – 30 oraz w powiecie brodnickim – 20.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu