Jesteś tutaj: HomeInowrocławDwaj pracownicy inowrocławskiego szpitala zakażeni COVID-19

Dwaj pracownicy inowrocławskiego szpitala zakażeni COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 14 sierpień 2020 12:33
Dwaj pracownicy inowrocławskiego szpitala zakażeni COVID-19 Fot: MojaKruszwica.pl

W czasie wiosennego szczytu COVID-19 jak wynika z danych służb sanitarnych, blisko 1/3 zachorowań na COVID-19 miała miejsce w placówkach służby zdrowia, stąd też szczególny nacisk kładziono na wdrażanie procedur, które miały na celu zniwelowanie tego zjawiska. Od kilku tygodni zachorowania w szpitalach są zajściami bardziej incydentalnymi. Do takowych doszło jednak w sierpniu w Wielospecjalistycznym Szpitalu im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu.

Wśród pracowników tego szpitala stwierdzono dwa przypadki zachorowania na COVID-19. Informację potwierdza starostwo powiatowego, będące organem prowadzącym szpital. Z uwagi na zaistnienie zakażeń 19 osób zostało objętych kwarantanną. Wprowadzono również tymczasową blokadę dla: Oddziału Kardiochirurgii, Oddziału Intensywnego Nadzoru Kardiochirurgicznego oraz I i II Oddziału Chorób Wewnetrznych.

 

Od początku sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono ponad 170 nowych przypadków zachorowań na COVID-19, z czego tylko 3 na terenie powiatu inowrocławskiego. Z tego powodu jest to jeden z bezpieczniejszych na chwilę obecnie powiatów. Najwięcej zachorowań w sierpniu odnotowano w Toruniu – 31 i w Bydgoszczy – 30 oraz w powiecie brodnickim – 20.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu