Jesteś tutaj: HomeInowrocławŁącznik pomiędzy Marulewską i Szymborską oficjalnie otwarty

Łącznik pomiędzy Marulewską i Szymborską oficjalnie otwarty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 30 lipiec 2020 16:51
Łącznik pomiędzy Marulewską i Szymborską oficjalnie otwarty Fot: UM Inowrocław

W czwartek oddany został oficjalnie do użytku łącznik łączący ulicę Marulewską z Szymborską. W ramach realizacji tej inwestycji przeprowadzono również długo oczekiwany przez mieszkańców remont ulicy Długiej.

Dzięki zrealizowanej inwestycji usprawniona została komunikacja pomiędzy Rąbinem i Osiedlem Piastowskim. Inwestycje zrealizowano we współpracy Miasta Inowrocławia z gminą wiejską Inowrocław. Prace nad budową łącznika rozpoczęły się w kwietniu 2019 r., a po 15 miesiącach mieszkańcy mogą cieszyć się trasą o łącznej długości 1934 m. Oprócz jezdni i chodnika, wybudowano 1420 m ścieżki rowerowej i 522 m ciągu pieszo-rowerowego oraz miejsca parkingowe. Całość oświetla 145 opraw LED. W ramach inwestycji, oprócz budowy łącznika i remontu fragmentu ul. Długiej, powstały również dwa ronda: na skrzyżowaniu ulic Długiej i Marulewskiej oraz Szymborskiej i Miechowckiej, które zdobią nasadzenia, a wzdłuż nowej ulicy posadzono 50 drzew.

 

Koszt zrealizowanego zadania to ponad 26 mln zł, z czego 17,5 mln sfinansowała Unia Europejska.

 

- To jedna z największych inwestycji drogowych w naszym mieście. Dzięki tej drodze kierowcy oraz rowerzyści będą mogli o wiele szybciej niż dotychczas przedostać się z Rąbina na os. Piastowskie. Wiem także, że remont ul. Długiej był długo wyczekiwaną przez inowrocławian inwestycją. Na początku, gdy planowaliśmy jej remont, nie sądziliśmy, że uda się pozyskać środki na wybudowanie nowej ulicy. Jak widać, udało się. Jest to wynik wieloletnich planów zawartych w uwarunkowaniach rozwoju komunikacji i infrastruktury technicznej w realizowanej przez nas Strategii Rozwoju Miasta Inowrocławia - mówił prezydent Ryszard Brejza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu