Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław wraz z powiatem głosowały na Trzaskowskiego

Inowrocław wraz z powiatem głosowały na Trzaskowskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 13 lipiec 2020 12:34

Do przewidzenia było, że w powiecie inowrocławskim wygra Rafał Trzaskowski, a głównie dzięki glosom z Inowrocławia. Przygotowaliśmy krótkie podsumowanie drugiej tury wyborów dla powiatu inowrocławskiego.

W Inowrocławiu frekwencja wyniosła 66,9% - na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało prawie 22,7 tys. inowrocławian, co dało mu poparcie na poziomie 61,2%. Prezydent Andrzej Duda uzyskał 38,8% poparcia dzięki 14,4 tys. głosów.

 

W pozostałych gminach powiatu inowrocławskiego wygrywał jednak prezydent Andrzej Duda. Najbardziej wyraźnie w Rojewie z poparciem ponad 62%. Głosy z Inowrocławia jednak przeważyły i w powiecie inowrocławskim wybory wygrał Rafał Trzaskowski w stosunku 53,33%. Frekwencja w powiecie inowrocławskim wyniosła – 63,65%

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu