Jesteś tutaj: HomeInowrocławPolicja i sanepid kontrolują czy nosimy maseczki w sklepach

Policja i sanepid kontrolują czy nosimy maseczki w sklepach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 02 lipiec 2020 12:42

Za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywani ust i nosa w sklepach oraz komunikacji publicznej grozić może nam nawet 500 zł mandatu. Obostrzenia z tym związane nie zostały jeszcze zniesione, bowiem wciąż trwa epidemia, choć można odnieść wrażenie, że część społeczeństwa o tym zapomniała. W czerwcu policjanci wraz z inspektorami sanepidu podejmowali działania kontrolne.

Również w sklepach na terenie Inowrocławia oraz powiatu inowrocławskiego przeprowadzono kontrole. Głównie uczulano właścicieli sklepów, aby zwracali uwagę swoim klientom na obowiązek noszenia maseczki. W skrajnym przypadku, gdybyśmy zostali przyłapani przez policjanta robiąc zakupy bez maseczki, grozi nam nawet 500 zł mandatu.

 

W ubiegłym tygodniu inowrocławska Straż Miejska kontrolowała natomiast miejskie autobusy, w których również obowiązuje obowiązek noszenia maseczek.

 

Panuje coraz bardziej powszechne przekonanie, że jesteśmy już po epidemii, jak jednak pokazuje nasz wykres, wciąż przybywa osób aktualnie chorych:

 

Nie wszyscy mają obowiązek zakrywania ust i nosa – zwolnione są z niego osoby o przeciwwskazaniach zdrowotnych, które powinny jednak zachowywać bezpieczny dystans od innych kupujących lub współpasażerów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu