Jesteś tutaj: HomeInowrocławKończy się najdziwniejszy rok szkolny w tym wieku

Kończy się najdziwniejszy rok szkolny w tym wieku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 25 czerwiec 2020 17:47

W pierwszej połowie marca właściwie z dnia na dzień zapadła decyzja o zawieszeniu zajęć lekcyjnych w całej Polsce. Prowadzone były co prawda lekcje zdalnie, ale to było już coś innego, również pod względem możliwości klasyfikacji uczniów. Jutro – 26 czerwca przypadnie ostatni dzień roku szkolnego, w wielu placówkach tego dnia będą wręczane świadectwa.

W Inowrocławiu w piątek świadectwa odbierze około 4,8 tys. uczniów szkół podstawowych – dla 554 ósmoklasistów będzie to zakończenie nauki w Szkołach Podstawowych. Trzeba pamiętać też, że rozpocznie się, niekiedy związany ze stresem, okres naboru do szkół średnich.

 

W Inowrocławiu świadectwa będą wydawane w klasach, które będą przychodzić po sobie odpowiednich odstępach. Harmonogram opracowali dyrektorzy. Takie działania mają na celu ograniczyć możliwość rozpowszechniania się COVID-19.

Ponad 100 ósmoklasistów uzyskało na świadectwach średnią powyżej 5,0, ich rodzice otrzymają od prezydenta Inowrocławia listy gratulacyjne.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu