Jesteś tutaj: HomeInowrocławStrażnicy przeprowadzili kontrolę, czy pasażerowie podróżują w maskach

Strażnicy przeprowadzili kontrolę, czy pasażerowie podróżują w maskach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 24 czerwiec 2020 16:48
Strażnicy przeprowadzili kontrolę, czy pasażerowie podróżują w maskach Fot: SM Inowrocław

W kwietniu rządowym rozporządzeniem wprowadzono nakaz zasłania ust i nosa w komunikacji publicznej. Ten nakaz obowiązuje do dzisiaj, choć wiele osób o tym zapomina. Kontrolę przestrzegania przepisów epidemicznych przeprowadziła inowrocławska Straż Miejska.

 

Z obowiązku zakładania maseczki ochronnej zwolnione są jedynie osoby, którym nie pozwala na to stan zdrowia. W takim wypadku należy zachowywać jak największy dystans od pozostałych pasażerów.

 

Dzisiaj kontrolę w inowrocławskiej komunikacji miejskiej przeprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej - Większość mieszkańców stosuje się do obowiązku zasłaniania nosa i ust w środkach transportu publicznego. Były również przypadki osób, które dopiero na widok funkcjonariuszy szukały maseczki i zakładały ją na twarz. Dziś rozmawialiśmy z inowrocławianami, niektórych też upomnieliśmy. Szybko dostosowali się do nałożonego obowiązku – informuje Straż Miejska w Inowrocławiu.

 

Za brak maseczki można zostać ukaranym karą nawet w wysokości 500 zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu