Jesteś tutaj: HomeInowrocławStrażnicy przeprowadzili kontrolę, czy pasażerowie podróżują w maskach

Strażnicy przeprowadzili kontrolę, czy pasażerowie podróżują w maskach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 24 czerwiec 2020 16:48
Strażnicy przeprowadzili kontrolę, czy pasażerowie podróżują w maskach Fot: SM Inowrocław

W kwietniu rządowym rozporządzeniem wprowadzono nakaz zasłania ust i nosa w komunikacji publicznej. Ten nakaz obowiązuje do dzisiaj, choć wiele osób o tym zapomina. Kontrolę przestrzegania przepisów epidemicznych przeprowadziła inowrocławska Straż Miejska.

 

Z obowiązku zakładania maseczki ochronnej zwolnione są jedynie osoby, którym nie pozwala na to stan zdrowia. W takim wypadku należy zachowywać jak największy dystans od pozostałych pasażerów.

 

Dzisiaj kontrolę w inowrocławskiej komunikacji miejskiej przeprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej - Większość mieszkańców stosuje się do obowiązku zasłaniania nosa i ust w środkach transportu publicznego. Były również przypadki osób, które dopiero na widok funkcjonariuszy szukały maseczki i zakładały ją na twarz. Dziś rozmawialiśmy z inowrocławianami, niektórych też upomnieliśmy. Szybko dostosowali się do nałożonego obowiązku – informuje Straż Miejska w Inowrocławiu.

 

Za brak maseczki można zostać ukaranym karą nawet w wysokości 500 zł.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu