Jesteś tutaj: HomeInowrocławSkromniej niż w latach poprzednich, ale inowrocławski samorząd rozpoczyna remonty w szkołach

Skromniej niż w latach poprzednich, ale inowrocławski samorząd rozpoczyna remonty w szkołach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 18 czerwiec 2020 17:23

Przez ostatnie długie tygodnie wiele inowrocławskich szkół, zresztą tak samo jak w innych częściach kraju, było pustych, po tym jak w marcu zostały odwołane zajęcia z uwagi na epidemię COVID-19. Inowrocławski samorząd z uwagi na to, że zbliża się termin oficjalnego rozpoczęcia wakacji, rozpoczyna remonty.

- To bardzo ważne, aby po tym trudnym okresie zdalnej nauki, uczniowie inowrocławskich szkół uczyli się w dogodnych warunkach, a ich nauczyciele i pracownicy administracji posiadali odpowiedni komfort pracy. Pomimo trudnej sytuacji samorządu, coroczne remonty zostaną zrealizowane, jednak byliśmy zmuszeni ograniczyć zakres prac w porównaniu do lat ubiegłych – mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

Najważniejsze tegoroczne remonty:

1. Szkoła Podstawowa nr 4 - II etap remontu dachu – 75 tys. zł, remont łazienek na I i II piętrze – 20 tys. zł.

2. Szkoła Podstawowa nr 16 - przebudowa kotłowni w związku z doprowadzeniem gazu do budynku szkoły wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej – 110 tys. zł, remont sal lekcyjnych starej części szkoły – 20 tys. zł.

3. Szkoła Podstawowa nr 5 – remont toalet szkolnych – 50 tys. zł, remont toalet i szatni przy sali gimnastycznej oraz wymiana drzwi wejściowych – 20 tys. zł.

4. Szkoła Podstawowa nr 6 – remont łazienek na II piętrze – 60 tys. zł, malowanie sal lekcyjnych oraz remont korytarzy – 20 tys. zł.

5. Szkoła Podstawowa nr 8 – remont korytarza na II piętrze – 60 tys. zł, remont sal lekcyjnych – 20 tys. zł.

6. Szkoła Podstawowa nr 10 – wykonanie kostki brukowej oraz dodatkowych zabezpieczeń pożarowych – 84 tys. zł.

7. Szkoła Podstawowa nr 14 – naprawa instalacji odgromowej – 25 tys. zł, remont schodów wejściowych – 23 tys. zł.

8. Szkoła Podstawowa Integracyjna – remont sal lekcyjnych – 70 tys. zł.

 

W miejskich przedszkolach również odbędą się nowe inwestycje – w Przedszkolu nr 4 gruntownie wyremontowany zostanie taras oraz parking na terenie przedszkola, w Przedszkolu nr 14 wymieniona będzie instalacja elektryczna, w Przedszkolu nr 20 (przy ul. Alejnika) przeprowadzony zostanie remont kuchni.

 

Łącznie na remonty i inwestycje w placówkach oświatowych zaplanowano ponad 1 mln zł. Miasto przeznaczy również środki na wyposażenie placówek, m.in. komputery w pracowniach, szafki uczniowskie, wyposażenie sal lekcyjnych, piece, zmywarki.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu