Jesteś tutaj: HomeInowrocławProblemy budżetowe to jedno, ale druku gazetki ratuszowej Inowrocław nie zrezygnuje

Problemy budżetowe to jedno, ale druku gazetki ratuszowej Inowrocław nie zrezygnuje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 04 czerwiec 2020 15:35

Niespodziewana epidemia COVID-19 uderza w finanse wszystkich samorządów, ostatnio o skutkach dla Inowrocławia mówił prezydent Ryszard Brejza. Radny opozycji Damian Polak proponuje poszukanie oszczędności w ograniczeniu częstotliwości wydawania biuletynu ratuszowego.

,,Nasze Miasto Inowrocław” to tytuł biuletynu wydawanego co miesiąc przez ratusz. Publikowane są w nim głównie informacje o realizowanych inwestycjach, co pozwala rządzącym miastem dotrzeć do mieszkańców z pozytywnym przekazem. Od wielu lat taką formę ,,autorpomocji” krytykowała opozycja.

 

Radny Damian Polak z Solidarnej Polski uważa, że gdyby wydawać ten biuletyn kwartalnie, w czterech wydaniach w roku, to można by zaoszczędzić rocznie około 100 tys. zł.

 

Zabieranie mieszkańcom Inowrocławia prawa do uzyskiwania informacji, nie mieści się w priorytetach naszego działania – odpowiada lakonicznie ratusz. Z tej odpowiedzi wynika, że wniosek radnego nie ma zbytniej szansy na realizację.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu