Jesteś tutaj: HomeInowrocławRondo łączy ulice, a jego patron powinien łączyć mieszkańców.

Rondo łączy ulice, a jego patron powinien łączyć mieszkańców.

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 03 czerwiec 2020 17:57
Rondo łączy ulice, a jego patron powinien łączyć mieszkańców. Archiwum / ki24.info

W ramach budowy połączenia ulicy Marulewskiej z Szymborską w Inowrocławiu, na skrzyżowaniu tej drugiej ulicy z Miechowicką powstało rondo. Na zakończenie całego przedsięwzięcia dofinansowanego z Unii Europejskiej jeszcze trochę poczekamy, natomiast już pojawiła się propozycja patronów dla ronda, którzy mogą konsolidować społeczeństwo.

Radny Dobromir Szymański na drodze interpelacji zaproponował, aby poprzez nazwanie patronatu nad tym rondem, uczcić ,,Inowrocławskich Ratowników Medycznych. Radny w uzasadnieniu do interpelacji wskazuje, że w dobie pandemii COVID-19, ratownicy medyczni są szczególnymi bohaterami XXI wieku.

 

Zastępca prezydenta Inowrocławia Wojciech Piniewskie poinformował, że propozycja złożona przez radnego trafi do Komisji Statutowej i Nazewnictwa Rady Miejskiej, bowiem to Rada Miejka jest organem decydującym o nazwach.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu