Jesteś tutaj: HomeInowrocławZa niespełna miesiąc zostaną otwarte sanatoria. Mnożą się jednak pytania o bezpieczeństwo kuracjuszy

Za niespełna miesiąc zostaną otwarte sanatoria. Mnożą się jednak pytania o bezpieczeństwo kuracjuszy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 20 maj 2020 18:30
Inowrocławskie solanki Inowrocławskie solanki

Od 15 czerwca ponownie gości będą mogły przyjmować sanatoria, co dla Inowrocławia jest dobrą wiadomością, bowiem w jakimś stopniu na turystyce uzdrowiskowej opiera się gospodarka tego miasta. Powstają jednak pytania związane z bezpieczeństwem, bowiem np. politycy Lewicy obawiają się, że sanatoria są obarczone ryzykiem stania się ogniskami COVID-19, jak to bywało w DPS-ach.

- Stoimy przed wyzwaniem, że kuracjusze będą stali przed ogromnym niebezpieczeństwem, że szykuje się ,,pogrom” wśród seniorów, jeżeli odpowiednie środki nie zostaną zapewnione – ostrzegał na konferencji prasowej Remigiusz Zagórski z Lewicy – Sytuacja sanatoriów w uzdrowiskach (od redakcji: mowa o kujawsko-pomorskich) jest fatalna. Są one bez pieniędzy. Rodzi się problem, że owe uzdrowiska będą musiały kuracjuszy przyjąć. Jak będzie proces przyjmowania tych kuracjuszy? Czy nie zabraknie personelu? Czy nie zabraknie maseczek? Czy nie zabraknie środków odkażających? To są ważne pytania.

 

Zagórski pyta również publicznie o to, czy pracownicy sanatoriów będą regularnie testowani na obecność COVID-19. O testy ministra zdrowia pyta również prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, który wniósł, aby pracownicy wszystkich sanatoriów byli objęcie programem bezpłatnych testów, aby uniknąć sytuacji jaka miała miejsce w kilku Domach Pomocy Społecznej, gdzie ludzie starsi byli zarażeni przez nieświadomy bycia nosicielem koronawirusa personel.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Zarząd Województwa uzyskał absolutorium za rok 2019

  Po udzieleniu Zarządowi Województwa wotum zaufania, radni przeprowadzili dyskusję absolutoryjną, która była kontynuacją dyskusji o stanie województwa, ale ukierunkowaną stricte na kwestie finansowe. Również w sprawie udzielenia absolutorium większość radnych wojewódzkich poparła Zarząd Województwa na którego czele stoi marszałek Piotr Całbecki.

 • Marszałek Całbeki z wotum zaufania

  Sejmik Województwa udzielił na dzisiejszej sesji wotum zaufania dla Zarządu Województwa, na którego czele stoi marszałek Piotr Całbecki. Głosowanie nad wotum poprzedziła dyskusja o stanie województwa kujawsko-pomorskiego. Z uwagi na panującą epidemię COVID-19, obradowano w trybie zdalnym.

Wiadomości z regionu