Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław rozpoczyna koszenie trawników, Bydgoszcz poczeka

Inowrocław rozpoczyna koszenie trawników, Bydgoszcz poczeka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 06 maj 2020 17:26
Inowrocław rozpoczyna koszenie trawników, Bydgoszcz poczeka Fot: Stephanie Berghaeuser

Od pewnego czasu mamy do czynienia z małą liczbą opadów, przez co borykamy się z problemem suszy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zalecił ograniczenie koszenia trawników tylko tam, gdzie jest to konieczne, co sprzyjać będzie spowolnieniu odpływu wód opadowych. Zdaniem władz Inowrocławia, ostatnie opady wystarczają do zmiany polityki.

 

Niewątpliwie tereny zielone w miastach, w tym trawniki, są elementem tzw. małej retencji. Pozwalają na spowolnienie odpływu wód opadowych przez co odciążają sieć kanalizacyjną, regulują klimat miejski poprzez zwiększenie poziomu wilgotności i zmniejszenie zbyt wysokiej temperatury, pochłaniają dwutlenek węgla i wydzielają tlen. Działają jak filtry zatrzymując szkodliwe pyły powietrza (kurz i inne zanieczyszczenia), zwiększają różnorodność biologiczną – czytamy w opinii IMiGW.

 

Władze Inowrocławia informują, że do tej pory z uwagi na problem suszy, koszenie ograniczono do Parku Solankowe, ale jak czytamy w komunikacie z tego tygodnia - W związku z opadami deszczu, które wystąpiły w ostatnich dniach, spółka IGKiM oraz Zakład Robót Publicznych rozpoczęły koszenie traw na terenach miejskich.

 

W Bydgoszczy w marcu i kwietniu nie koszono traw i nie planuje się ich przynajmniej do 15 maja. Decyzje o tym co dalej będą zależeć od warunków pogodowych. Wyjątek stanowić będą takie miejsca jak Wyspa Młyńska dla zachowania standardu miejsca oraz miejsca, gdzie zbyt wysokie trawy mogą ograniczać widoczność w ruchu drogowym, co może zmniejszać bezpieczeństwo użytkowników.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

  Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Rzecznik MZ: nie odnotowaliśmy wzrostu zakażeń w wyniku luzowania obostrzeń

  Pierwsze wyniki analizy nie wskazują, żebyśmy odnotowali wzrost zakażeń w wyniku łagodzenia obostrzeń – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przekazał też, że o kolejnym etapie znoszenia restrykcji poinformują premier i minister zdrowia.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu