Jesteś tutaj: HomeInowrocławW maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu

W maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 marzec 2020 14:53
W maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu Fot: UM Inowrocław

Wiele samorządów zrezygnowało z sesji, co wiąże się z pewnymi konsekwencjami, ale takie jest chociażby zalecenie sanepidu. Dzisiaj obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu, choć w formie do tej pory niespotykanej.

Większość radnych miała założone maski ochronne, jak do tej pory radni siedzieli przy jednym stole, tak dzisiaj mieli osobne stanowiska, na dodatek pomiędzy nimi postawiono przeszkody z pleksji – wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko rozpowszechniania się koronawirusa COVID-19.

 

Rada Miejska zdecydowała dzisiaj o przekazaniu 1,46 mln zł dotacji dla powiatu inowrocławskiego, na zwiększenie wkładu własnego dla przebudowy skrzyżowania ulic Glempa, Staszica, Górniczej i Poznańskiej. To zadanie będzie dofinansowane z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Dołożyć planuje się też Województwo Kujawsko-Pomorskie – pierwotnie dzisiaj miał zgodę wyrazić na to Sejmik Województwa, ale z uwagi na sytuację epidemiczną obrady nie doszły do skutku.

 

Rada Miejska przegłosowała też nowe zasady gospodarki odpadami, które obejmują obowiązek segregowania śmieci na pięć partii. Takie regulacje narzuca ustawa, większość samorządów wdrożyła je już wcześniej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu