Jesteś tutaj: HomeInowrocławW maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu

W maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 marzec 2020 14:53
W maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu Fot: UM Inowrocław

Wiele samorządów zrezygnowało z sesji, co wiąże się z pewnymi konsekwencjami, ale takie jest chociażby zalecenie sanepidu. Dzisiaj obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu, choć w formie do tej pory niespotykanej.

Większość radnych miała założone maski ochronne, jak do tej pory radni siedzieli przy jednym stole, tak dzisiaj mieli osobne stanowiska, na dodatek pomiędzy nimi postawiono przeszkody z pleksji – wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko rozpowszechniania się koronawirusa COVID-19.

 

Rada Miejska zdecydowała dzisiaj o przekazaniu 1,46 mln zł dotacji dla powiatu inowrocławskiego, na zwiększenie wkładu własnego dla przebudowy skrzyżowania ulic Glempa, Staszica, Górniczej i Poznańskiej. To zadanie będzie dofinansowane z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Dołożyć planuje się też Województwo Kujawsko-Pomorskie – pierwotnie dzisiaj miał zgodę wyrazić na to Sejmik Województwa, ale z uwagi na sytuację epidemiczną obrady nie doszły do skutku.

 

Rada Miejska przegłosowała też nowe zasady gospodarki odpadami, które obejmują obowiązek segregowania śmieci na pięć partii. Takie regulacje narzuca ustawa, większość samorządów wdrożyła je już wcześniej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu