Jesteś tutaj: HomeInowrocławW maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu

W maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 marzec 2020 14:53
W maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu Fot: UM Inowrocław

Wiele samorządów zrezygnowało z sesji, co wiąże się z pewnymi konsekwencjami, ale takie jest chociażby zalecenie sanepidu. Dzisiaj obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu, choć w formie do tej pory niespotykanej.

Większość radnych miała założone maski ochronne, jak do tej pory radni siedzieli przy jednym stole, tak dzisiaj mieli osobne stanowiska, na dodatek pomiędzy nimi postawiono przeszkody z pleksji – wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko rozpowszechniania się koronawirusa COVID-19.

 

Rada Miejska zdecydowała dzisiaj o przekazaniu 1,46 mln zł dotacji dla powiatu inowrocławskiego, na zwiększenie wkładu własnego dla przebudowy skrzyżowania ulic Glempa, Staszica, Górniczej i Poznańskiej. To zadanie będzie dofinansowane z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Dołożyć planuje się też Województwo Kujawsko-Pomorskie – pierwotnie dzisiaj miał zgodę wyrazić na to Sejmik Województwa, ale z uwagi na sytuację epidemiczną obrady nie doszły do skutku.

 

Rada Miejska przegłosowała też nowe zasady gospodarki odpadami, które obejmują obowiązek segregowania śmieci na pięć partii. Takie regulacje narzuca ustawa, większość samorządów wdrożyła je już wcześniej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu