Jesteś tutaj: HomeInowrocławSanepid przekazał przychodniom maski ochronne – ich ilość powala

Sanepid przekazał przychodniom maski ochronne – ich ilość powala

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 marzec 2020 11:44
Sanepid przekazał przychodniom maski ochronne – ich ilość powala Fot: Polina Tankilevitch

Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy za pośrednictwem Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Inowrocławiu przekazał 23 marca inowrocławskim przychodniom maski ochronne. Patrząc na ilość masek, to można powiedzieć, że sanepid miał gest – każda z przychodni otrzymała po 5 sztuk.

 

Przychodnie w Polsce funkcjonują w ograniczony sposób, głównie opierając się na poradach telefonicznych. Spowodowane jest to ryzykiem zarażenia się personelu koronawirusem, a w dalszej kolejności zarażania nim odwiedzających pacjentów. Praktycznie 5 maseczek nie wystarczy nawet na jeden dzień pracy.

 

Na brak maseczek narzekają szpitale, dla których szyją je mieszkańcy, natomiast przedsiębiorcy w drukarkach 3D tworzą przyłbice ochronne. Pomoc obywatelska często nie ma atestów, ale lepsza taka niż żadna. W mediach społecznościowych pojawiały się też apele pracowników pogotowia o przekazywanie maseczek, bowiem również dla tej służby jest ich deficyt.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

Wiadomości z regionu