Jesteś tutaj: HomeInowrocławSanepid przekazał przychodniom maski ochronne – ich ilość powala

Sanepid przekazał przychodniom maski ochronne – ich ilość powala

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 marzec 2020 11:44
Sanepid przekazał przychodniom maski ochronne – ich ilość powala Fot: Polina Tankilevitch

Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy za pośrednictwem Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Inowrocławiu przekazał 23 marca inowrocławskim przychodniom maski ochronne. Patrząc na ilość masek, to można powiedzieć, że sanepid miał gest – każda z przychodni otrzymała po 5 sztuk.

 

Przychodnie w Polsce funkcjonują w ograniczony sposób, głównie opierając się na poradach telefonicznych. Spowodowane jest to ryzykiem zarażenia się personelu koronawirusem, a w dalszej kolejności zarażania nim odwiedzających pacjentów. Praktycznie 5 maseczek nie wystarczy nawet na jeden dzień pracy.

 

Na brak maseczek narzekają szpitale, dla których szyją je mieszkańcy, natomiast przedsiębiorcy w drukarkach 3D tworzą przyłbice ochronne. Pomoc obywatelska często nie ma atestów, ale lepsza taka niż żadna. W mediach społecznościowych pojawiały się też apele pracowników pogotowia o przekazywanie maseczek, bowiem również dla tej służby jest ich deficyt.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu