Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Inowrocławia apeluje o przesunięcie wyborów, KOD oczekuje również stanowiska prezydenta Bydgoszczy

Prezydent Inowrocławia apeluje o przesunięcie wyborów, KOD oczekuje również stanowiska prezydenta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 27 marzec 2020 13:58
Prezydent Inowrocławia apeluje o przesunięcie wyborów, KOD oczekuje również stanowiska prezydenta Bydgoszczy Fot: Facebook

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza napisał do premiera Mateusza Morawieckiego list o przesuniecie daty wyborów prezydenckich. Ich przygotowanie na szczeblu lokalnym będzie zadaniem samorządów, coraz więcej samorządowców ma jednak obawy co do możliwości ich bezpiecznego przeprowadzenia.

 

Jak to możliwe, aby w stanie nadzwyczajnym, w którym wzywamy mieszkańców do pozostania w domach, jednocześnie organizować kampanie wyborczą oraz wzywać do udziału w głosowaniu? - pisze prezydent Ryszard Brejza.

 

Zdaniem Brejzy przeprowadzenie wyborów w Inowrocławiu będzie bardzo trudne, bowiem nie ma on możliwości przymusić sobie podległych pracowników do pracy w komisjach wyborczych. Inowrocław nie jest również wstanie zapewnić na dzisiaj obsługi informatycznej.

 

Wczoraj z listem do prezydenta Bydgoszczy wystąpił natomiast Komitet Obrony Demokracji, z oczekiwaniem zabrania stanowiska w przedmiotowej sprawie - Uważamy, że w trosce o życie i zdrowie mieszkańców powinno się odłożyć wybory na stosowny, późniejszy termin. W obliczu zagrożenia, którym jest epidemia, zarówno władze lokalne, jak i cała bydgoska społeczność muszą skupić się na działaniach ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa.

 

Wybory mogą zamienić się w śmiertelną pułapkę dla wielu Bydgoszczan – pisze grupa lokalna KOD w Bydgoszczy.

 

Do tej pory pod internetową petycją podpisało się już ponad 134 tys. osób. Od wczoraj, gdy petycja przekroczyła 100 tys. podpisów, mamy lawinowy wzrost poparcia. Więcej o petycji - https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/rada_ministrow_wzywamy_do_przesuniecia_daty_wyborow_prezydenckich_z_powodu_stanu_nadzwyczajnego/?fbclid=IwAR2cYzG2dE26BJtjY5mkZ80_M19_k_t3v65Tln173PDWRBYg42vSpLvc0us

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu