Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Inowrocławia apeluje o przesunięcie wyborów, KOD oczekuje również stanowiska prezydenta Bydgoszczy

Prezydent Inowrocławia apeluje o przesunięcie wyborów, KOD oczekuje również stanowiska prezydenta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 27 marzec 2020 13:58
Prezydent Inowrocławia apeluje o przesunięcie wyborów, KOD oczekuje również stanowiska prezydenta Bydgoszczy Fot: Facebook

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza napisał do premiera Mateusza Morawieckiego list o przesuniecie daty wyborów prezydenckich. Ich przygotowanie na szczeblu lokalnym będzie zadaniem samorządów, coraz więcej samorządowców ma jednak obawy co do możliwości ich bezpiecznego przeprowadzenia.

 

Jak to możliwe, aby w stanie nadzwyczajnym, w którym wzywamy mieszkańców do pozostania w domach, jednocześnie organizować kampanie wyborczą oraz wzywać do udziału w głosowaniu? - pisze prezydent Ryszard Brejza.

 

Zdaniem Brejzy przeprowadzenie wyborów w Inowrocławiu będzie bardzo trudne, bowiem nie ma on możliwości przymusić sobie podległych pracowników do pracy w komisjach wyborczych. Inowrocław nie jest również wstanie zapewnić na dzisiaj obsługi informatycznej.

 

Wczoraj z listem do prezydenta Bydgoszczy wystąpił natomiast Komitet Obrony Demokracji, z oczekiwaniem zabrania stanowiska w przedmiotowej sprawie - Uważamy, że w trosce o życie i zdrowie mieszkańców powinno się odłożyć wybory na stosowny, późniejszy termin. W obliczu zagrożenia, którym jest epidemia, zarówno władze lokalne, jak i cała bydgoska społeczność muszą skupić się na działaniach ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa.

 

Wybory mogą zamienić się w śmiertelną pułapkę dla wielu Bydgoszczan – pisze grupa lokalna KOD w Bydgoszczy.

 

Do tej pory pod internetową petycją podpisało się już ponad 134 tys. osób. Od wczoraj, gdy petycja przekroczyła 100 tys. podpisów, mamy lawinowy wzrost poparcia. Więcej o petycji - https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/rada_ministrow_wzywamy_do_przesuniecia_daty_wyborow_prezydenckich_z_powodu_stanu_nadzwyczajnego/?fbclid=IwAR2cYzG2dE26BJtjY5mkZ80_M19_k_t3v65Tln173PDWRBYg42vSpLvc0us

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu