Jesteś tutaj: HomeInowrocławSamorządowcy zapomnieli komu powinni służyć

Samorządowcy zapomnieli komu powinni służyć

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław piątek, 31 maj 2013 17:34

Sytuacje konfliktowe pomiędzy Miastem Inowrocławiem, a Starostwem Powiatowym w Inowrocławiu nie są niczym nowym. Od czasu do czasu wzmianki na temat różnych sytuacji pojawiają się w mediach. Jest to już stały element inowrocławskiego życia publicznego.

Zauważam, że rządzący zatracili się już na tyle, że nie zauważają jaki ma to wpływ na funkcjonowanie miasta i życie mieszkańców.

Struktura organizacyjna miasta i powiatu sprawia, że wiele przedsięwzięć bez porozumienia pomiędzy ratuszem i starostwem się nie obędzie. Prowadzona jednak pomiędzy prezydentem miasta a starostą wojna negatywnie wpływa na funkcjonowania Inowrocławia.

 

We wtorek miasto we współpracy z przedsiębiorcami zorganizowało targi związane ze szkolnictwem zawodowym. Wiele firm narzeka bowiem na brak pracowników z wykształceniem zawodowym. Inicjatywa warta jak największych pochwał, jej efekty nie były jednak mniejsze niż wcześniej zakładano, z prostego powodu – technika i zawodówki, które podlegają pod powiat po prostu zbojkotowały wydarzenie.

 

W sytuacji, gdy w powiecie inowrocławskim bezrobocie przekracza 23%, tego typu gierki polityczne są po prostu żałosne. Samorządowcy opamiętajcie się, bo waszym zadaniem jest służba mieszkańcom, a nie gierki polityczne.

 

W mieście Inowrocławiu rządzi koalicja PO – SP, zaś w starostwie powiatowym PSL – SLD.

 

Niestety w najbliższym czasie nie ma szans, aby miasto Inowrocław uzyskało prawa powiatu, o co zabiegają od wielu lat władze, co by w znacznym stopniu ułatwiło zarządzanie miastem, z tego powodu, że ratusz by przejął wszelkie kompetencje powiatu na terenie gminy Inowrocław. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19
  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP

Wiadomości z regionu