Jesteś tutaj: HomeInowrocławSamorządowcy zapomnieli komu powinni służyć

Samorządowcy zapomnieli komu powinni służyć

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław piątek, 31 maj 2013 17:34

Sytuacje konfliktowe pomiędzy Miastem Inowrocławiem, a Starostwem Powiatowym w Inowrocławiu nie są niczym nowym. Od czasu do czasu wzmianki na temat różnych sytuacji pojawiają się w mediach. Jest to już stały element inowrocławskiego życia publicznego.

Zauważam, że rządzący zatracili się już na tyle, że nie zauważają jaki ma to wpływ na funkcjonowanie miasta i życie mieszkańców.

Struktura organizacyjna miasta i powiatu sprawia, że wiele przedsięwzięć bez porozumienia pomiędzy ratuszem i starostwem się nie obędzie. Prowadzona jednak pomiędzy prezydentem miasta a starostą wojna negatywnie wpływa na funkcjonowania Inowrocławia.

 

We wtorek miasto we współpracy z przedsiębiorcami zorganizowało targi związane ze szkolnictwem zawodowym. Wiele firm narzeka bowiem na brak pracowników z wykształceniem zawodowym. Inicjatywa warta jak największych pochwał, jej efekty nie były jednak mniejsze niż wcześniej zakładano, z prostego powodu – technika i zawodówki, które podlegają pod powiat po prostu zbojkotowały wydarzenie.

 

W sytuacji, gdy w powiecie inowrocławskim bezrobocie przekracza 23%, tego typu gierki polityczne są po prostu żałosne. Samorządowcy opamiętajcie się, bo waszym zadaniem jest służba mieszkańcom, a nie gierki polityczne.

 

W mieście Inowrocławiu rządzi koalicja PO – SP, zaś w starostwie powiatowym PSL – SLD.

 

Niestety w najbliższym czasie nie ma szans, aby miasto Inowrocław uzyskało prawa powiatu, o co zabiegają od wielu lat władze, co by w znacznym stopniu ułatwiło zarządzanie miastem, z tego powodu, że ratusz by przejął wszelkie kompetencje powiatu na terenie gminy Inowrocław. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu