Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Inowrocławia oferuje przedsiębiorcom umorzenie płacenia czynszów

Prezydent Inowrocławia oferuje przedsiębiorcom umorzenie płacenia czynszów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 19 marzec 2020 12:16

Inowrocławscy przedsiębiorcy, którzy wynajmują lokale bezpośrednio od miasta, jeżeli z powodu sytuacji epidemicznej będą musieli zawiesić swoją działalność gospodarczą, mają szansę nie zapłacić czynszu.

Pandemia koronawirusa przyniesie również negatywne skutki gospodarcze, dlatego władze Inowrocławia dla lokalnego biznesu zapowiadają pakiet pomocowy. Przedsiębiorcy prowadzący działalność na majątku miasta w przypadku czasowego zawieszenia działalności mogą wystąpić do prezydenta o umorzenie czynszu za ten czas. Ci, którzy zdecydują się ją dalej prowadzić mogą liczyć na odrodzenie terminu płatności oraz rozłożenia jej na raty. Za zawieszoną działalność uznaje się zawieszoną za pośrednictwem platformy CEIDG, wniosek można przesłać też do Urzędu Miasta.

 

Na odrodzenie w czasie oraz rozłożenie na raty innych podatków lokalnych będą mogli wystąpić wszyscy przedsiębiorcy.

 

- Musimy wspólnie w ramach możliwości, jakie posiadamy zrobić wszystko, co możliwe, aby ograniczyć straty, jakie ponosimy. Pamiętajmy, że po epidemii musi nadejść czas na normalne życie, w tym gospodarcze - mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 28.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 37.

- liczba osób hospitalizowanych – 74.

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 7394.

- liczba osób objętych nadzorem – 1694.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu