Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa Kujawach planuje się powstanie nowej spalarni odpadów

Na Kujawach planuje się powstanie nowej spalarni odpadów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 04 marzec 2020 13:24
Na Kujawach planuje się powstanie nowej spalarni odpadów Fot. mat. pras. Ciech

Firma Remondis planuje budowę w Inowrocławiu kompleksu unieszkodliwiania odpadów komunalnych, w sąsiedztwie zakładów Ciech Soda Polska na Mątwach. Firmy podpisały w tej sprawie list intencyjny w dniu 28 lutego.

Koszty inwestycji ma pokryć Remondis, natomiast Ciech udzieli pomocy organizacyjnej. Funkcjonowanie spalarni miałoby polegać na współpracy obu podmiotów – w ramach spalania odpadów komunalnych wytwarzane będzie ciepło i energia elektryczna, których odbiorcom byłby Ciech. Zakłady sodowe w ten sposób chcą obniżyć koszty uzyskania pary, która jest niezbędna do produkcji sody kalcynowanej. Zakłada się również uzyskanie efektów ekologicznych.

 

Nie są obecnie znane założenia dla nowej spalarni, jaką mocą spalania będzie dysponowała. Spółki nie informują również o kosztach inwestycji. Żeby inwestycja mogła ruszyć konieczna będzie najpierw zgoda ministra środowiska.

 

W województwie kujawsko-pomorskim działa obecnie spalarnia ProNatury w Bydgoszczy, będąca mieniem komunalnym. Inowrocławska spalarnia jeżeli chodzi o moce przerobowe zapewne z Bydgoszczą nie będzie mogła się równać, ale może mimo wszystko stać się konkurentem na regionalnym rynku odpadów komunalnych. Remondis natomiast w Bydgoszczy posiada kompostownie odpadów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu