Jesteś tutaj: HomeInowrocławPlay dalej zabiega o maszt na Rąbinie. Ratusz odmawia

Play dalej zabiega o maszt na Rąbinie. Ratusz odmawia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 24 luty 2020 19:46

Duże emocje społeczne wywołała chęć budowy masztu telefonii komórkowej, przez operatora sieci Play – P4, który chciał ją usadowić przy ulicy Emilii Plater. Samorząd wsłuchując się w głosy mieszkańców zablokował planowaną inwestycję. Operator postanowił zabiegać o inną lokalizację.

Koronny argument mieszkańców to bliskie sąsiedztwo budynków mieszkalnych. Z odpowiedzi na interpelację złożoną przez radnego Patryka Kaźmierczaka dowiadujemy się, że operator P4 wystąpił o możliwość ulokowania masztu u zbiegu ulic Ludwika Błażka, Emilii Plater i Iwana Alejnika. Zastępca prezydenta Wojciech Piniewski poinformował, że z uwagi na sąsiedztwo domów wielorodzinnych, szkoły podstawowej i placu zabawa, prezydent odmówił zgody na tę lokalizację.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu