Jesteś tutaj: HomeInowrocławGawęda apeluje do premiera o budowę drogi ekspresowej S-15

Gawęda apeluje do premiera o budowę drogi ekspresowej S-15

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 20 luty 2020 17:28

W 2004 roku za czasów rządów lewicy i premiera Marka Belki wytyczono przebieg autostrad i dróg ekspresowych. Zdaniem radnego wojewódzkiego Jerzego Gawędy, pominięcie w tej sieci Inowrocławia sprawiło, że miasto zaczęło tracić na znaczeniu, wręcz cofać się w rozwoju, czego przykładem jest stopniowe wyprowadzanie dużych koncernów z Kujaw. Radny PiS zwrócił się z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego o rozpoczęcie prac na rzecz budowy drogi ekspresowej S-15.

- Zwróciłem się z pismem do pana premiera o to, żeby uwzględniać i dokonać przebudowy drogi krajowej nr 15 na odcinku Gniezno – Inowrocław – Toruń i podwyższyć jej standard do drogi ekspresowej – poinformował na konferencji prasowej radny Jerzy Gawęda - To pozwoliłoby przywrócić Inowrocław do głównych szlaków drogowych.

 

Zdaniem radnego różne analizy wskazują, iż miasto traci swoje funkcje - To, że Inowrocław traci swoją role zostało wykazane w rządowej Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, gdzie wskazuje się, że jako miasto jest zagrożone podstawowych funkcji społeczno-gospodarczych w regionie.

 

W jego opinii jest to być, albo nie być dla przyszłości miasta - To jest przyszłość Inowrocławia, jeżeli tego nie osiągniemy to Inowrocław będzie się cofał.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu