Jesteś tutaj: HomeInowrocławGawęda apeluje do premiera o budowę drogi ekspresowej S-15

Gawęda apeluje do premiera o budowę drogi ekspresowej S-15

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 20 luty 2020 17:28

W 2004 roku za czasów rządów lewicy i premiera Marka Belki wytyczono przebieg autostrad i dróg ekspresowych. Zdaniem radnego wojewódzkiego Jerzego Gawędy, pominięcie w tej sieci Inowrocławia sprawiło, że miasto zaczęło tracić na znaczeniu, wręcz cofać się w rozwoju, czego przykładem jest stopniowe wyprowadzanie dużych koncernów z Kujaw. Radny PiS zwrócił się z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego o rozpoczęcie prac na rzecz budowy drogi ekspresowej S-15.

- Zwróciłem się z pismem do pana premiera o to, żeby uwzględniać i dokonać przebudowy drogi krajowej nr 15 na odcinku Gniezno – Inowrocław – Toruń i podwyższyć jej standard do drogi ekspresowej – poinformował na konferencji prasowej radny Jerzy Gawęda - To pozwoliłoby przywrócić Inowrocław do głównych szlaków drogowych.

 

Zdaniem radnego różne analizy wskazują, iż miasto traci swoje funkcje - To, że Inowrocław traci swoją role zostało wykazane w rządowej Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, gdzie wskazuje się, że jako miasto jest zagrożone podstawowych funkcji społeczno-gospodarczych w regionie.

 

W jego opinii jest to być, albo nie być dla przyszłości miasta - To jest przyszłość Inowrocławia, jeżeli tego nie osiągniemy to Inowrocław będzie się cofał.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu