Jesteś tutaj: HomeInowrocławJednak będą pobierane opłaty pod inowrocławskim szpitalem

Jednak będą pobierane opłaty pod inowrocławskim szpitalem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 05 luty 2020 13:29
Jednak będą pobierane opłaty pod inowrocławskim szpitalem Fot: Russell Weller / ilustracyjna

Do szpitala raczej nikt dla przyjemności nie jeździ, ale finanse też się muszą zgadzać, wprowadzenie opłat za parkowanie przed Wielospecjalistycznym Szpitalem w Inowrocławiu planuje się na okolice maja.

W dalszej przeszłości opłaty były pobierane, do 2009 roku, gdy władze powiatu inowrocławskiego postanowiły znieść opłaty. Dekadę później pojawiły się głosy o konieczności przywrócenia opłat, w celu poprawy wyniku finansowego szpitala. Przeciwko temu protestował były wicestarosta, Sławomir Szeliga, który miał okazję uczestniczyć przy znoszeniu opłat. Szeliga napisał kilka tygodni w tej sprawie także list do naszej redakcji.

 

Władze szpitala i powiatu o zamiaru przywrócenia opłat jednak nie odeszły. W lutym planuje się ogłosić przetarg na wdrożenie technologii pobierania opłat, a same opłaty obowiązywać mają od maja.

 

W 2018 roku Wielospecjalistyczny Szpital im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu przyniósł 5 mln zł straty, szacuje się, że wpływy z tytułu opłat za parkowanie przyniosą rocznie około 100 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu