Jesteś tutaj: HomeInowrocławJednak będą pobierane opłaty pod inowrocławskim szpitalem

Jednak będą pobierane opłaty pod inowrocławskim szpitalem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 05 luty 2020 13:29
Jednak będą pobierane opłaty pod inowrocławskim szpitalem Fot: Russell Weller / ilustracyjna

Do szpitala raczej nikt dla przyjemności nie jeździ, ale finanse też się muszą zgadzać, wprowadzenie opłat za parkowanie przed Wielospecjalistycznym Szpitalem w Inowrocławiu planuje się na okolice maja.

W dalszej przeszłości opłaty były pobierane, do 2009 roku, gdy władze powiatu inowrocławskiego postanowiły znieść opłaty. Dekadę później pojawiły się głosy o konieczności przywrócenia opłat, w celu poprawy wyniku finansowego szpitala. Przeciwko temu protestował były wicestarosta, Sławomir Szeliga, który miał okazję uczestniczyć przy znoszeniu opłat. Szeliga napisał kilka tygodni w tej sprawie także list do naszej redakcji.

 

Władze szpitala i powiatu o zamiaru przywrócenia opłat jednak nie odeszły. W lutym planuje się ogłosić przetarg na wdrożenie technologii pobierania opłat, a same opłaty obowiązywać mają od maja.

 

W 2018 roku Wielospecjalistyczny Szpital im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu przyniósł 5 mln zł straty, szacuje się, że wpływy z tytułu opłat za parkowanie przyniosą rocznie około 100 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Kujawsko-pomorskie może zdecydować o prezydenturze

  Faworytem wyborów prezydenckich jest urzędujący prezydent Andrzej Duda, ale jak pokazują kolejne badania opinii publicznej jego przewaga spada, natomiast wzrasta poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Badania pokazują, że w części województw wygra Trzaskowski, niewiadomą jest wciąż jednak nasze województwo kujawsko-pomorskie.

 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu