Jesteś tutaj: HomeInowrocławPowrót Izby Wytrzeźwień rozważają na poważnie

Powrót Izby Wytrzeźwień rozważają na poważnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 30 styczeń 2020 13:10
Powrót Izby Wytrzeźwień rozważają na poważnie Fot: melodi2

Postulat przywrócenia izby wytrzeźwień w Inowrocławiu jest stary jak świat, no może prawie, bowiem ,,wytrzeźwiałka” została zlikwidowana w 2011 roku. Nie mniej jednak w ostatnich latach dość często podnoszony był przez samorządowców, bowiem osoby pod wpływem alkoholu wpływały negatywnie na funkcjonowanie Wielospecjalistycznego Szpitala w Inowrocławiu.

Sprawa ma szansę zostać po tych kilku latach rozwiązana, bowiem zainteresowana wznowieniem funkcjonowania Izby Wytrzeźwień jest starosta inowrocławska Wiesława Pawłowska. Powiat inowrocławski jest również organem prowadzącym Szpital Wielospecjalistyczny w Inowrocławiu.

 

W odpowiedzi na interpelacje radnego Marka Kościńskiego, starosta informuje, że na bieżący rok powiat planuje przeznaczyć kwotę 400 tys. zł na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego izby wytrzeźwień oraz opracowanie projektu budowlanego dla adaptacji pomieszczeń. Izba miałaby zostać urządzona przy szpitalu, w pomieszczeniach użytkowanych przez nocną i świąteczną pomoc medyczną, pod warunkiem, iż szpital pozyska środki zewnętrzne, na urządzenie Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej w innym miejscu.

 

Prawo umożliwia prowadzenie izby wytrzeźwień przez powiat. Do 2011 roku była ona prowadzona przez miasto Inowrocław. Decyzja inowrocławskiego samorządu o likwidacji Izby Wytrzeźwień prowadziła do konfliktów pomiędzy miastem i powiatem, bowiem nietrzeźwi powodują dla prowadzonego przez powiat szpitala uciążliwości.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu