Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy obwodnica Kruszwicy znajdzie się w rządowym programie budowy obwodnic?

Czy obwodnica Kruszwicy znajdzie się w rządowym programie budowy obwodnic?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 29 styczeń 2020 15:58
Czy obwodnica Kruszwicy znajdzie się w rządowym programie budowy obwodnic? OpenStreetMaps

Według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 roku drogą krajową nr 62 przez Kruszwicę przejeżdża dziennie około 9 tys. pojazdów, co stawia go wśród odcinków dróg krajowych bardziej obłożonych ruchem. Ruch ten odbywa się przez środek miasta, w tym przez kruszwicką starówkę. O potrzebie budowy obwodnicy Kruszwicy mówi się od wielu lat, czy uda się w najbliższych latach?

W kampanii wyborczej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział program 100 obwodnic na najbliższą kadencję. Na razie nie przedstawiono jednak pełnej listy planowanych obwodnic, w kampanii wyborczej premier deklarował w naszym regionie budowę jedynie obwodnicy Strzelna. Pozostałe miejscowości będą przedmiotem analiz.

 

Program 100 obwodnic jest natomiast przedmiotem zaawansowania posłów, posłanka Magdalena Łośko w interpelacji pytała wprost o budowę obwodnicy Kruszwicy.

 

Na tym etapie prac za wcześnie jest mówić o dokładnym zakresie rzeczowym i finansowym. Założeniem nowego programu będzie budowa nowych obejść miejscowości tam gdzie uzasadnią to ważne czynniki ruchowe, czy społeczne. Program ten będzie ważnym elementem inwestycyjnym, na który skierowane będą również środki finansowe z nowej perspektywy UE, która rozpocznie się w 2021 – informuje posłankę sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury Rafał Weber - Zapewniam, że Ministerstwo Infrastruktury uważnie przygląda się wszelkim postulatom i wnioskom strony samorządowej oraz partnerów gospodarczych i społecznych.

 

Reasumując – na razie w sprawie obwodnicy Kruszwicy nic nie wiemy. Program 100 obwodnic był wymieniany jako projekt do opracowania na pierwsze 100 dni nowego rządu Mateusza Morawieckiego, czyli wkrótce powinny pojawić się już jakieś konkrety. Patrząc jednak na natężenie ruchu, Kruszwica wydaje się być poważnym kandydatem do ujęcia w tym programie. Dużo zależeć będzie jednak od tego jaki budżet wieloletni na realizację tego programu przewidzi strona rządowa, na razie żadna deklaracja kwotowa jeszcze nie padła.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu