Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy obwodnica Kruszwicy znajdzie się w rządowym programie budowy obwodnic?

Czy obwodnica Kruszwicy znajdzie się w rządowym programie budowy obwodnic?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 29 styczeń 2020 15:58
Czy obwodnica Kruszwicy znajdzie się w rządowym programie budowy obwodnic? OpenStreetMaps

Według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 roku drogą krajową nr 62 przez Kruszwicę przejeżdża dziennie około 9 tys. pojazdów, co stawia go wśród odcinków dróg krajowych bardziej obłożonych ruchem. Ruch ten odbywa się przez środek miasta, w tym przez kruszwicką starówkę. O potrzebie budowy obwodnicy Kruszwicy mówi się od wielu lat, czy uda się w najbliższych latach?

W kampanii wyborczej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział program 100 obwodnic na najbliższą kadencję. Na razie nie przedstawiono jednak pełnej listy planowanych obwodnic, w kampanii wyborczej premier deklarował w naszym regionie budowę jedynie obwodnicy Strzelna. Pozostałe miejscowości będą przedmiotem analiz.

 

Program 100 obwodnic jest natomiast przedmiotem zaawansowania posłów, posłanka Magdalena Łośko w interpelacji pytała wprost o budowę obwodnicy Kruszwicy.

 

Na tym etapie prac za wcześnie jest mówić o dokładnym zakresie rzeczowym i finansowym. Założeniem nowego programu będzie budowa nowych obejść miejscowości tam gdzie uzasadnią to ważne czynniki ruchowe, czy społeczne. Program ten będzie ważnym elementem inwestycyjnym, na który skierowane będą również środki finansowe z nowej perspektywy UE, która rozpocznie się w 2021 – informuje posłankę sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury Rafał Weber - Zapewniam, że Ministerstwo Infrastruktury uważnie przygląda się wszelkim postulatom i wnioskom strony samorządowej oraz partnerów gospodarczych i społecznych.

 

Reasumując – na razie w sprawie obwodnicy Kruszwicy nic nie wiemy. Program 100 obwodnic był wymieniany jako projekt do opracowania na pierwsze 100 dni nowego rządu Mateusza Morawieckiego, czyli wkrótce powinny pojawić się już jakieś konkrety. Patrząc jednak na natężenie ruchu, Kruszwica wydaje się być poważnym kandydatem do ujęcia w tym programie. Dużo zależeć będzie jednak od tego jaki budżet wieloletni na realizację tego programu przewidzi strona rządowa, na razie żadna deklaracja kwotowa jeszcze nie padła.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa
  • Rusza jedyna inwestycja, która będzie realizowana z wojewódzkiego programu kolejowego

    W drugiej połowie marca PKP PLK podpisało umowę ze spółką Porr na modernizację linii kolejowej nr 207 na odcinku Toruń Wschodni – Chełmża. Inwestycja będzie w dużej mierze finansowana przez Unię Europejską z Kujawsko-Pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

    Etykiety: kolej RPO
  • Na drogach mniej samochodów, przez co jeździmy szybciej

    Z danych GDDKiA, ale także operatorów nawigacji GPS wynika, że natężenie ruchu zmalało w momencie wprowadzenie restrykcji związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Przełożyło się to wyraźny spadek zdarzeń drogowych, ale już w małym stopniu zmalała liczba ofiar. Pozwala to wysnuć wniosek, że wypadki do których dochodzi są cięższe, stąd też statystycznie na wypadek wzrasta liczba ofiar.

Wiadomości z regionu