Jesteś tutaj: HomeInowrocławMiasto na Kujawach chce zrezygnować ze Straży Miejskiej

Miasto na Kujawach chce zrezygnować ze Straży Miejskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 21 styczeń 2020 16:18
Miasto na Kujawach chce zrezygnować ze Straży Miejskiej Fot: Barcin.pl

Straż Miejska w Barcinie do likwidacji - można by powiedzieć, taki zamiar ma burmistrz miasta, głównie z powodu braku pieniędzy. Obniżka podatku PIT wprowadzona od października sprawiła duże problemy mniejszym samorządom w konstrukcji budżetów na 2020 rok. Barcin chce zyskać dodatkowe środki likwidując Straż Miejską.

Na razie Rada Gminy podjęła na wniosek burmistrza wstępną uchwałę – 10 stycznia barciński samorząd wystąpił do Wojewódzkiego Komendanta Policji w Bydgoszczy z wnioskiem o wyrażenie opinii w tej sprawie. Przepisy prawa jako wymóg przy likwidowaniu straży gminnej stawiają uzyskanie opinii właściwego komendanta Policji. Barciński samorząd jest jednak zdeterminowany, stąd też zapewne za kilka tygodni podjęta zostanie decyzja o likwidacji straży.

 

Samorządy z jednej strony narzekają na niższe dochody, ale też na wzrost kosztów bieżących, chociażby podyktowanych wzrostem kwoty płacy minimalnej.

 

W ubiegłym roku Straż Gminną zlikwidowała gmina Strzelno.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu