Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu ratusz przygotowuje mieszkańców do zmian w gospodarce odpadami

W Inowrocławiu ratusz przygotowuje mieszkańców do zmian w gospodarce odpadami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 17 styczeń 2020 17:05

Od 1 stycznia w wielu miastach obowiązują nowe zasady segregacji odpadów, wymagające dzielenia odpadów na większą liczbę frakcji niż było to do tej pory. W Inowrocławiu nowe zasady jeszcze nie zostały uchwalone, ale ratusz już przygotowuje mieszkańców do nowych zasad.

Według nowych zasad metal i tworzywa sztuczne będą wyrzucane osobne (żółte worki/pojemniki) od makulatury (niebieskie). Do tej pory te odpady były wyrzucane razem. To pierwsza zmiana.

 

Druga to natomiast oddzielenie od odpadów zmieszanych odpadów biodegradowalnych, czyli np. skorek od banana lub fusów (brązowy pojemnik). Odpady będą zatem segregowane na pięć pojemników.

 

Kolejna zmiana to wymóg prowadzenia segregacji przez wszystkich, do tej pory można było zrezygnować z segregowania w zamian płacąc większą opłatę. Teraz będzie to obowiązkiem.

 

Nowe zasady wymusza ustawa, która nakazuje ich wprowadzenie samorządom do września. Inowrocław na razie będzie promować edukację ekologiczną w ramach kampanii ,,Razem tworzymy Eko Inowrocław”.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu