Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu ratusz przygotowuje mieszkańców do zmian w gospodarce odpadami

W Inowrocławiu ratusz przygotowuje mieszkańców do zmian w gospodarce odpadami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 17 styczeń 2020 17:05

Od 1 stycznia w wielu miastach obowiązują nowe zasady segregacji odpadów, wymagające dzielenia odpadów na większą liczbę frakcji niż było to do tej pory. W Inowrocławiu nowe zasady jeszcze nie zostały uchwalone, ale ratusz już przygotowuje mieszkańców do nowych zasad.

Według nowych zasad metal i tworzywa sztuczne będą wyrzucane osobne (żółte worki/pojemniki) od makulatury (niebieskie). Do tej pory te odpady były wyrzucane razem. To pierwsza zmiana.

 

Druga to natomiast oddzielenie od odpadów zmieszanych odpadów biodegradowalnych, czyli np. skorek od banana lub fusów (brązowy pojemnik). Odpady będą zatem segregowane na pięć pojemników.

 

Kolejna zmiana to wymóg prowadzenia segregacji przez wszystkich, do tej pory można było zrezygnować z segregowania w zamian płacąc większą opłatę. Teraz będzie to obowiązkiem.

 

Nowe zasady wymusza ustawa, która nakazuje ich wprowadzenie samorządom do września. Inowrocław na razie będzie promować edukację ekologiczną w ramach kampanii ,,Razem tworzymy Eko Inowrocław”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Czy dojdzie do debaty przed II turą i jaka ona będzie?

    Dzisiaj TVN, Onet i Wirtualna Polska planowany zorganizowanie debaty prezydenckiej pomiędzy urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą oraz jego rywalem Rafałem Trzaskowskim – debata miała być transmitowana zarówno w telewizji oraz na portalach internetowych. Na taką formułę nie zgodził się jednak prezydent Andrzej Duda.

  • IBSP: Walka o prezydenturę wyrównana, ale Trzaskowski ma minimalnie większą szansę zostać prezydentem

    Sondaże stały się nieodzownym elementem kampanii wyborczej, ale w Polsce dostrzegamy, iż badania poszczególnych ,,sondażowni” niekiedy dość mocno się różnią. Po pierwszej turze wyborów prezydenckich ukazały się trzy badania – Kantaru dla TVN wskazującego na minimalną przewagę w drugiej turze Dudy, ale też na dużą prawie 10% grupę niezdecydowanych, IBRIS dla wp.pl, w którym wygrywa Rafał Trzaskowski oraz wczorajszy SocialChanges dla wpolityce.pl pokazujący na zdecydowaną przewagę prezydenta Andrzeja Dudy 6 punktami procentowymi.

Wiadomości z regionu