Jesteś tutaj: HomeInowrocławAbsurd blokuje połączenia międzygminne z Pakością

Absurd blokuje połączenia międzygminne z Pakością

Napisane przez  Ł.R. / Gazeta Pomorska Opublikowano w Inowrocław czwartek, 16 styczeń 2020 16:46
Absurd blokuje połączenia międzygminne z Pakością Fot: UM Inowrocław

Władze Inowrocławia i Pakości prowadziły rozmowy na temat uruchomieni komunikacji między gminnej autobusowej. Autobusy MPK miałyby dojeżdżać na teren gminy Pakość położnej dość blisko miasta Inowrocławia. Takie rozwiązanie funkcjonuje dobrze w Bydgoszczy, gdzie systematycznie zwiększana jest oferta połączeń z gminami w powiecie bydgoskim.

W powiecie inowrocławskim jak informuje Gazeta Pomorska pojawił się jeden problem, mianowicie flota autobusowa MPK Inowrocław opiera się na niskoemisyjnych autobusach elektrycznych i hybrydowych zakupionych przy wsparciu Unii Europejskiej.

 

Dotacja została przyznana natomiast na autobusy, który w okresie trwałości projektu, nie powinny wozić pasażerów poza granicami Inowrocławia. Gmina Pakość rozważa w takiej sytuacji zawarcie porozumienia z innymi przewoźnikami.

 

Sprawa jest trochę absurdalna, choć z uwagi na restrykcje związane z dotacją trudna do rozwiązania. Takie klauzule mają służyć temu, aby zakupiony przy wsparciu UE tabor był wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem, na logikę przewozy pomiędzy Inowrocławiem a gminą pod Inowrocławiem powinny się w to wpisywać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu