Jesteś tutaj: HomeInowrocławAbsurd blokuje połączenia międzygminne z Pakością

Absurd blokuje połączenia międzygminne z Pakością

Napisane przez  Ł.R. / Gazeta Pomorska Opublikowano w Inowrocław czwartek, 16 styczeń 2020 16:46
Absurd blokuje połączenia międzygminne z Pakością Fot: UM Inowrocław

Władze Inowrocławia i Pakości prowadziły rozmowy na temat uruchomieni komunikacji między gminnej autobusowej. Autobusy MPK miałyby dojeżdżać na teren gminy Pakość położnej dość blisko miasta Inowrocławia. Takie rozwiązanie funkcjonuje dobrze w Bydgoszczy, gdzie systematycznie zwiększana jest oferta połączeń z gminami w powiecie bydgoskim.

W powiecie inowrocławskim jak informuje Gazeta Pomorska pojawił się jeden problem, mianowicie flota autobusowa MPK Inowrocław opiera się na niskoemisyjnych autobusach elektrycznych i hybrydowych zakupionych przy wsparciu Unii Europejskiej.

 

Dotacja została przyznana natomiast na autobusy, który w okresie trwałości projektu, nie powinny wozić pasażerów poza granicami Inowrocławia. Gmina Pakość rozważa w takiej sytuacji zawarcie porozumienia z innymi przewoźnikami.

 

Sprawa jest trochę absurdalna, choć z uwagi na restrykcje związane z dotacją trudna do rozwiązania. Takie klauzule mają służyć temu, aby zakupiony przy wsparciu UE tabor był wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem, na logikę przewozy pomiędzy Inowrocławiem a gminą pod Inowrocławiem powinny się w to wpisywać.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

  Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w sobotę, w niedzielę (Wszystkich Świętych), oraz w poniedziałek (dzień zaduszny) wszystkie nekropolie w Polsce będą zamknięte. Ma to związek z wciąż rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19.

 • GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

  Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

  Etykiety: covid19 aborcja

Wiadomości z regionu