Jesteś tutaj: HomeInowrocławAbsurd blokuje połączenia międzygminne z Pakością

Absurd blokuje połączenia międzygminne z Pakością

Napisane przez  Ł.R. / Gazeta Pomorska Opublikowano w Inowrocław czwartek, 16 styczeń 2020 16:46
Absurd blokuje połączenia międzygminne z Pakością Fot: UM Inowrocław

Władze Inowrocławia i Pakości prowadziły rozmowy na temat uruchomieni komunikacji między gminnej autobusowej. Autobusy MPK miałyby dojeżdżać na teren gminy Pakość położnej dość blisko miasta Inowrocławia. Takie rozwiązanie funkcjonuje dobrze w Bydgoszczy, gdzie systematycznie zwiększana jest oferta połączeń z gminami w powiecie bydgoskim.

W powiecie inowrocławskim jak informuje Gazeta Pomorska pojawił się jeden problem, mianowicie flota autobusowa MPK Inowrocław opiera się na niskoemisyjnych autobusach elektrycznych i hybrydowych zakupionych przy wsparciu Unii Europejskiej.

 

Dotacja została przyznana natomiast na autobusy, który w okresie trwałości projektu, nie powinny wozić pasażerów poza granicami Inowrocławia. Gmina Pakość rozważa w takiej sytuacji zawarcie porozumienia z innymi przewoźnikami.

 

Sprawa jest trochę absurdalna, choć z uwagi na restrykcje związane z dotacją trudna do rozwiązania. Takie klauzule mają służyć temu, aby zakupiony przy wsparciu UE tabor był wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem, na logikę przewozy pomiędzy Inowrocławiem a gminą pod Inowrocławiem powinny się w to wpisywać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu