Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławskie uroczystości Powstania Wielkopolskiego w niedzielę

Inowrocławskie uroczystości Powstania Wielkopolskiego w niedzielę

Napisane przez  UM Inowrocław Opublikowano w Inowrocław czwartek, 02 styczeń 2020 16:35

Manifestacją patriotyczną inowrocławianie uczczą 101. rocznicę Powstania Wielkopolskiego w Inowrocławiu.

Uroczystość odbędzie się  5 stycznia 2020 r. o godz. 16.00 pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ul. Orłowskiej. Władze samorządowe, dowództwo i kompania honorowa Garnizonu Inowrocław, poczty sztandarowe, harcerze, delegacje instytucji


i organizacji kombatanckich, społecznych i kulturalnych, Orkiestra Górnicza Solino S.A. oraz mieszkańcy miasta oddadzą hołd bohaterom wydarzeń z 1919 r. Odbędzie się apel pamięci, modlitwa w intencji powstańców oraz ojczyzny, oddana zostanie salwa honorowa. Delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

 

Na uroczystości związane z rocznicą Powstania Wielkopolskiego zapraszają Prezydent Miasta Inowrocławia i Dowódca Garnizonu Inowrocław.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu