Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Inowrocławia podpisał z Policją porozumienie na dodatkowe patrole

Prezydent Inowrocławia podpisał z Policją porozumienie na dodatkowe patrole

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 23 grudzień 2019 12:24
Prezydent Inowrocławia podpisał z Policją porozumienie na dodatkowe patrole Fot: UM Inowrocław

W kolejnym roku będzie kontynuowana współpraca inowrocławskiego samorządu z Policją. Miasto kwotą 150 tys. zł dofinansuje dodatkowe patrole, które będą przeprowadzone na terenie Inowrocławia, w celu poprawy bezpieczeństwa. W stosunku do kończącego się roku patroli będzie mniej.

 

Podpisane dzisiaj w inowrocławskim ratuszu porozumienie jest realizacją uchwalonego przed tygodniem przez Radę Miejską budżetu miasta na 2020 rok. Kwota wsparcia dodatkowych patroli w 2020 roku będzie o 70 tys. zł mniejsza od roku bieżącego. Spowodowane jest to koniecznością szukania oszczędności dla dopięcia budżetu miasta, w związku z obniżką podatku dochodowego.

 

- W wyniku oszczędności, jakie musieliśmy poczynić w związku z decyzjami rządowymi, tworząc przyszłoroczny budżet, kwota wsparcia jest niższa w porównaniu do lat ubiegłych. Bardzo cenimy sobie jednak współpracę z policją i dostrzegamy konieczność wykupienia dodatkowych patroli, w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Inowrocławia, dlatego na ten cel udało się przeznaczyć 150 tys. zł – mówi prezydent Ryszard Brejza.

 
Podczas dodatkowych policyjnych patroli zrealizowanych w 2019 roku policjanci przeprowadzili 1858 interwencji i wylegitymowali 5501 osób. Na gorącym uczynku zatrzymali 34 sprawców przestępstw i 18 poszukiwanych. Za wykroczenia w ruchu drogowym patrole ukarały 281 osób, a za drobniejsze wykroczenia pouczyły 1932. Wobec 20 skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu.  Do wytrzeźwienia doprowadzone zostały 104 osoby. Działania policyjne w ramach tych służb to także  1447 skontrolowanych pojazdów, zatrzymanie 6 kierowcom praw jazdy i 26 dowodów rejestracyjnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu