Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław zapowiada poważną kampanie dotyczącą gospodarki odpadami, a sprawa jest ważna

Inowrocław zapowiada poważną kampanie dotyczącą gospodarki odpadami, a sprawa jest ważna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 18 grudzień 2019 15:39

Od 2020 roku wskaźnik recyclingu powinien wynosić w państwach Unii Europejskiej 50%. Trudno jest powiedzieć, czy polskie samorządy sobie z tym poradzą, a za niespełnienie wskaźnika grozą milionowe kary. Z recyclingiem w Inowrocławiu nie jest natomiast najlepiej.

Dzisiaj Urząd Miasta skierował na temat gospodarki odpadami komunikat, w którym czytamy - Pomimo deklaracji mieszkańców o segregowaniu odpadów, wielu akcji informacyjnych i edukacji w tym zakresie, odpady nadal nie są segregowane na odpowiednim poziomie, zgodnie z zasadami. Nowe zapisy ustawy nakazują egzekwowanie segregacji – do tej pory każdy mógł wybrać czy będzie segregować odpady czy też nie – teraz każdy mieszkaniec będzie miał taki obowiązek. W przeciwnym przypadku, zgodnie z zapisami ustawy, nakładane będą na Miasto kary. Miasto z kolei zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą, może być zmuszone do egzekwowania od mieszkańców opłaty za odpady w podwójnej wysokości. Największy problem powstanie przy budynkach wielomieszkaniowych.

 

Inowrocławski ratusz zamierza przygotować kampanie edukacyjną - Aby uniknąć takich sytuacji, zarządcy tych nieruchomości będą zmuszeni go rozwiązać, co z pewnością nie będzie prostym zadaniem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa
  • Rusza jedyna inwestycja, która będzie realizowana z wojewódzkiego programu kolejowego

    W drugiej połowie marca PKP PLK podpisało umowę ze spółką Porr na modernizację linii kolejowej nr 207 na odcinku Toruń Wschodni – Chełmża. Inwestycja będzie w dużej mierze finansowana przez Unię Europejską z Kujawsko-Pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

    Etykiety: kolej RPO
  • Na drogach mniej samochodów, przez co jeździmy szybciej

    Z danych GDDKiA, ale także operatorów nawigacji GPS wynika, że natężenie ruchu zmalało w momencie wprowadzenie restrykcji związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Przełożyło się to wyraźny spadek zdarzeń drogowych, ale już w małym stopniu zmalała liczba ofiar. Pozwala to wysnuć wniosek, że wypadki do których dochodzi są cięższe, stąd też statystycznie na wypadek wzrasta liczba ofiar.

Wiadomości z regionu