Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław z budżetem na 2020 rok. Opozycja wyszła z sali

Inowrocław z budżetem na 2020 rok. Opozycja wyszła z sali

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 17 grudzień 2019 13:31

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu uchwaliła budżet miasta na 2020 rok – planowane dochody to 364,9 mln zł, wydatki 374,9 mln zł, przez co deficyt wyniesie 18,9 mln zł. Obrady były dość gorące, ostatecznie nad budżetem głosowali tylko radni koalicji.

Prezydent Ryszard Brejza mówiąc o projekcie budżetu, po raz kolejny przyznał, że jest to dokument bardzo trudny, z uwagi na zmiany podatkowe, które z powodu obniżenia podatku dochodowego, obniżą dochody miasta. Wymagało to przy konstruowaniu budżetu cięć.

 

Radni opozycji zarzucali, że budżet domykany był kosztem mieszkańców, chociażby poprzez podwyżkę opłat za gospodarkę odpadami. Doszło do incydentu, gdy przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski odebrał głos radnemu PiS-u Maciejowi Basińskiego. Doprowadziło to do wyjścia z sali radnych opozycji. Budżet uchwalono bez ich obecności.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu