Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław z budżetem na 2020 rok. Opozycja wyszła z sali

Inowrocław z budżetem na 2020 rok. Opozycja wyszła z sali

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 17 grudzień 2019 13:31

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu uchwaliła budżet miasta na 2020 rok – planowane dochody to 364,9 mln zł, wydatki 374,9 mln zł, przez co deficyt wyniesie 18,9 mln zł. Obrady były dość gorące, ostatecznie nad budżetem głosowali tylko radni koalicji.

Prezydent Ryszard Brejza mówiąc o projekcie budżetu, po raz kolejny przyznał, że jest to dokument bardzo trudny, z uwagi na zmiany podatkowe, które z powodu obniżenia podatku dochodowego, obniżą dochody miasta. Wymagało to przy konstruowaniu budżetu cięć.

 

Radni opozycji zarzucali, że budżet domykany był kosztem mieszkańców, chociażby poprzez podwyżkę opłat za gospodarkę odpadami. Doszło do incydentu, gdy przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski odebrał głos radnemu PiS-u Maciejowi Basińskiego. Doprowadziło to do wyjścia z sali radnych opozycji. Budżet uchwalono bez ich obecności.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu