Jesteś tutaj: HomeInowrocławBetlejemskie Światełko Pokoju dociera do naszego regionu

Betlejemskie Światełko Pokoju dociera do naszego regionu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 15 grudzień 2019 19:19
Betlejemskie Światełko Pokoju dociera do naszego regionu Fot: Artur Lamali

Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą przesłanie pokoju – do zadziwiającego zdarzenia, niespotykanego w dziejach świata, doszło 105 lat temu w okolicach Ypres, gdzie trwały krwawe działania I wojny światowej. W Boże Narodzenie żołnierze walczący przeciwko sobie wyszli z okopów, aby złożyć sobie nawzajem życzenia, rozegrać mecz piłkarski, spędzić ten czas razem, zapominając, że trwa wojna.

Od 1986 roku trwa natomiast akcja przekazywania sobie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które harcerze z całej Europy zabierają z Wiednia w Austrii. Polscy harcerze angażują się w tą akcje od 1991 roku. Dzisiaj (15 grudnia) światełko z Wiednia przywiozła grupa ,,Niezłomni” do parafii pw. Świętego Mikołaja w Starym Fordonie.

 

Centralne powitanie Betlejemskiego Światełka Pokoju w województwie kujawsko-pomorskim nastąpi jutro (16 grudnia) w Inowrocławiu. Harcerze z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP przywiozą je z Zakopanego, gdzie trafiło ono wcześniej z Austrii. Powitanie Światełka w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu nastąpi o godzinie 17:00.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu