Jesteś tutaj: HomeInowrocławBetlejemskie Światełko Pokoju dociera do naszego regionu

Betlejemskie Światełko Pokoju dociera do naszego regionu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 15 grudzień 2019 19:19
Betlejemskie Światełko Pokoju dociera do naszego regionu Fot: Artur Lamali

Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą przesłanie pokoju – do zadziwiającego zdarzenia, niespotykanego w dziejach świata, doszło 105 lat temu w okolicach Ypres, gdzie trwały krwawe działania I wojny światowej. W Boże Narodzenie żołnierze walczący przeciwko sobie wyszli z okopów, aby złożyć sobie nawzajem życzenia, rozegrać mecz piłkarski, spędzić ten czas razem, zapominając, że trwa wojna.

Od 1986 roku trwa natomiast akcja przekazywania sobie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które harcerze z całej Europy zabierają z Wiednia w Austrii. Polscy harcerze angażują się w tą akcje od 1991 roku. Dzisiaj (15 grudnia) światełko z Wiednia przywiozła grupa ,,Niezłomni” do parafii pw. Świętego Mikołaja w Starym Fordonie.

 

Centralne powitanie Betlejemskiego Światełka Pokoju w województwie kujawsko-pomorskim nastąpi jutro (16 grudnia) w Inowrocławiu. Harcerze z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP przywiozą je z Zakopanego, gdzie trafiło ono wcześniej z Austrii. Powitanie Światełka w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu nastąpi o godzinie 17:00.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

Wiadomości z regionu