Jesteś tutaj: HomeInowrocławPowiat inowrocławski miejscem, gdzie nadal bezrobocie to problem

Powiat inowrocławski miejscem, gdzie nadal bezrobocie to problem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 12 grudzień 2019 15:54

W listopadzie na terenie powiatu inowrocławskiego liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła o ponad 50. Powiat inowrocławski nadal utrzymuje dwucyfrowy wskaźnik stopy bezrobocia, w okolicach 11-12%.

Pod koniec listopada w powiecie było zarejestrowanych 6298 bezrobotnych, co patrząc powiatami województwa kujawsko-pomorskiego jest najwyższą liczbą bezwzględną. W województwie mamy zarejestrowanych blisko 62 tys. bezrobotnych co oznacza, że co dziesiąty bezrobotny jest zarejestrowany w powiecie inowrocławskim.

 

Jak spojrzymy na dane z listopada, ale 2018 roku, to w ciągu ostatnich 12 miesięcy udało się zredukować liczbę zarejestrowanych bezrobotnych o ponad 1 tys. (z 7,5 tys.). Miesiące jesienno-zimowe to zazwyczaj okres, gdy wzrasta liczba bezrobotnych, stąd też najprawdopodobniej również w grudniu i w styczniu odnotowany będzie wzrost. Jeżeli dobra sytuacja gospodarcza w kraju się utrzyma, to od wiosny liczyć możemy się natomiast ponownie ze spadkami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 27.03.2020 r. (godz. 14.00):

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –33.

- liczba osób hospitalizowanych –67.

- skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 6683.

- liczba osób objętych nadzorem – 1851.

- liczba pobranych próbek – 1413.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu