Jesteś tutaj: HomeInowrocławSzpital rozważa pobieranie opłat za parkowanie. Informacja bulwersuje

Szpital rozważa pobieranie opłat za parkowanie. Informacja bulwersuje

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 21 listopad 2019 13:44
Szpital rozważa pobieranie opłat za parkowanie. Informacja bulwersuje Fot: Russell Weller / ilustracyjna

Od 1 listopada 2009 roku goście Wielospecjalistycznego Szpitala w Inowrocławiu mogą parkować bezpłatnie. Mija zatem od zniesienia opłat 10 lat, ale jak się okazuje, jest plan przywrócenia opłat, w celu poprawy wyniku finansowego szpitala.

Opłaty parkingowe zostały zlikwidowane 10 lat temu. Temat zainicjowała w 2007 roku ówczesna Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej interpelując w sprawie zniesienia opłat w zamian ulg podatkowych. Ostateczne propozycja dotyczyła umorzenia połowy podatku od nieruchomości w celu zachowania części dochodów Miasta z tego tytułu oraz kompensaty utraty pożytków finansowych dla szpitala pochodzących z dzierżawy parkingu przez podmiot zewnętrzny. Ze względu na ryzyko kosztów zerwania umowy z dzierżawcą sprawa doczekała się szczęśliwego finału po jej zakończeniu. 1 listopada 2009 roku opłaty przeszły do historii – pisze do naszej redakcji Sławomir Szeliga, w tamtym okresie pełniąc funkcję wicestarosty.

 

Szpital jest prowadzony przez powiat, natomiast decyzję o zniesieniu opłat podjęła wówczas Rada Powiatu. Jak wyjaśniał starosta – Nikt nie jeździ do szpitala dla przyjemności.


Okazuje się, że w 2018 roku szpital przyniósł 5 mln zł straty, stąd też opracowano plan naprawczy dla finansów. Zakłada on przywrócenie opłat za parowanie, co w 2020 roku ma przynieść szpitalowi według szacunku 100 tys. zł przychodu.

 

Wprowadzenie opłat będzie decyzją polityczną, która będzie odebrana negatywnie w społeczeństwie, stąd też nie wiadomo czy radni zgodzą się na to - Ze swej strony solidaryzuję się ze wszystkimi osobami /pacjentami, ich rodzinami oraz pracownikami szpitala/, protestującymi przeciw wprowadzeniu opłat za parkowanie przy szpitalu, a mieszkańcom Powiatu Inowrocławskiego życzę dużo zdrowia – pisze Szeliga, który apeluje do obecnej starosty o przemyślenie sprawy oraz do prezydenta miasta o rozważenie umorzenia podatku od nieruchomości wobec szpitala, co czyniono już w przeszłości.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

26 stycznia 1920 - powrót Koronowa do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu