Jesteś tutaj: HomeInowrocław56 Baza Lotnicza świętuje jubileusz

56 Baza Lotnicza świętuje jubileusz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław sobota, 18 maj 2013 09:32

O godzinie 12 rozpocznie się nad inowrocławskim niebem defilada powietrza i air show, wykonana przez samoloty MI-24 z 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu. Dzisiaj świętuje ona bowiem jubileusz 50-lecia istnienia.

Uroczystości odbywać się będą na lotnisku w Latkowie. Wśród atrakcji będą także pokazy możliwości bojowych komandosów oraz wojsk aeromobilnych.

 

Przygotowano także dwa pokazy umiejętności wojsk aeromobilnych. Będą to specjalnie zaaranżowane inscenizacje. Pierwsza z nich to atak na obiekt nieprzyjaciela z udziałem pododdziałów szturmowych (komandosów) z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Druga z inscenizacji to pokaz umiejętności bojowego poszukiwania i ratownictwa, w której eskadra śmigłowców będzie ratować załogę zestrzelonego samolotu – czytamy w komunikacie.

 

Mieszkańcy, którzy przyjdą tego dnia na lotnisko będą mogli zobaczyć z bliska śmigłowce szturmowe oraz inny sprzęt będący w wyposażeniu inowrocławskiej bazy. Przewidziano także liczne konkursy dla dzieci.

 

Żołnierze z 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu, biorą udział w misji w Afganistanie. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu