Jesteś tutaj: HomeInowrocławZakończyła się wielka modernizacja inowrocławskiego śródmieścia

Zakończyła się wielka modernizacja inowrocławskiego śródmieścia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 14 listopad 2019 18:25
Zakończyła się wielka modernizacja inowrocławskiego śródmieścia Fot: UM Inowrocław

Ponad 2 km dróg w centrum Inowrocławia objęła inwestycja zakładająca odnowienie nawierzchni, budowa nowoczesnego oświetlenia oraz stworzenie estetycznych miejsc parkingowych. Inwestycje zakładały również powstanie instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz dokonania nasadzeń zieleni. Koszt zadania to ponad 14,5 mln zł.

Obecnie trwają ostatnie odbiory wykonanych inwestycji. Zadanie obejmowało ulice: Młyńską, Stare Miasto, Plebankę, Poprzeczną i Przypadek. Łącznie, jak już wspomniano, jest to ponad 2 km.

 

- Zakończyliśmy kolejną wielką inwestycję. Tak jak się spodziewaliśmy, instalacja podziemna była bardzo zniszczona, musieliśmy dołożyć ponad milion złotych, aby ją uporządkować. Teraz widzimy nowe nawierzchnie, miejsca postojowe i nowoczesne oświetlenie, ale najwięcej nakładów finansowych wymagało to, co jest pod ziemią – przyznaje prezydent Ryszard Brejza – dołożyliśmy wszelkich starań, aby te skomplikowane prace szybko zakończyć, a mieszkańcy mogli cieszyć się nowoczesnym otoczeniem – dodaje.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu