Jesteś tutaj: HomeInowrocławOferty na przebudowę newralgicznego skrzyżowania w przewidzianym budżecie

Oferty na przebudowę newralgicznego skrzyżowania w przewidzianym budżecie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 13 listopad 2019 00:54

Skrzyżowanie ulic Górniczej, Stanisława Staszica, Poznańskiej i Prymasa Glempa to newralgiczny punkt na drogowej mapie Inowrocławia. Dlatego samorząd miejski oraz powiatowy przy wsparciu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych planują jego przebudowę. Wczoraj nastąpiło otwarcie ofert w przetargu.

Całe przedsięwzięcie opiera się na bliskiej współpracy miasta Inowrocławia i powiatu inowrocławskiego, wraz z rządowym wsparciem finansowym. Miasto opracowało dokumentacje dla przebudowy skrzyżowania, z racji tego, iż skrzyżowanie należy do powiatu to z kolei samorząd powiatowy zlecił jego przebudowę. Przedsięwzięcie to jednak dwa przetargi, Inowrocław dla sprawnego ruchu po przebudowie skrzyżowania zlecił przebudowę ulicy Górniczej oraz ukończenie budowy ulicy Glempa.

Na zadanie zlecone przez miasto przewidziano budżet na poziomie 6,18 mln zł, najtańszą ofertę złożyła firma ,,INODROG” za 4,3 mln zł. Z kolei na przebudowę skrzyżowania firma Colas Polska zaoferowała cenę 5,8 mln zł.

 

Z uwagi na to, że obie najtańsze oferty mieszczą się w przewidzianym budżecie, jeżeli weryfikacja ofert potwierdzi ich wiarygodność, to niedługo zostaną podpisane umowy na wykonanie prac budowlanych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

  Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Rzecznik MZ: nie odnotowaliśmy wzrostu zakażeń w wyniku luzowania obostrzeń

  Pierwsze wyniki analizy nie wskazują, żebyśmy odnotowali wzrost zakażeń w wyniku łagodzenia obostrzeń – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przekazał też, że o kolejnym etapie znoszenia restrykcji poinformują premier i minister zdrowia.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu