Jesteś tutaj: HomeInowrocławOferty na przebudowę newralgicznego skrzyżowania w przewidzianym budżecie

Oferty na przebudowę newralgicznego skrzyżowania w przewidzianym budżecie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 13 listopad 2019 00:54

Skrzyżowanie ulic Górniczej, Stanisława Staszica, Poznańskiej i Prymasa Glempa to newralgiczny punkt na drogowej mapie Inowrocławia. Dlatego samorząd miejski oraz powiatowy przy wsparciu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych planują jego przebudowę. Wczoraj nastąpiło otwarcie ofert w przetargu.

Całe przedsięwzięcie opiera się na bliskiej współpracy miasta Inowrocławia i powiatu inowrocławskiego, wraz z rządowym wsparciem finansowym. Miasto opracowało dokumentacje dla przebudowy skrzyżowania, z racji tego, iż skrzyżowanie należy do powiatu to z kolei samorząd powiatowy zlecił jego przebudowę. Przedsięwzięcie to jednak dwa przetargi, Inowrocław dla sprawnego ruchu po przebudowie skrzyżowania zlecił przebudowę ulicy Górniczej oraz ukończenie budowy ulicy Glempa.

Na zadanie zlecone przez miasto przewidziano budżet na poziomie 6,18 mln zł, najtańszą ofertę złożyła firma ,,INODROG” za 4,3 mln zł. Z kolei na przebudowę skrzyżowania firma Colas Polska zaoferowała cenę 5,8 mln zł.

 

Z uwagi na to, że obie najtańsze oferty mieszczą się w przewidzianym budżecie, jeżeli weryfikacja ofert potwierdzi ich wiarygodność, to niedługo zostaną podpisane umowy na wykonanie prac budowlanych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury
 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu