Jesteś tutaj: HomeInowrocławPociągiem do Kruszwicy? Ministerstwo nie widzi potrzeby

Pociągiem do Kruszwicy? Ministerstwo nie widzi potrzeby

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 16 maj 2013 14:53

Posłanka Iwona Kozłowska złożyłazapytanie w sprawie przywrócenia pociągów pasażerskich na odcinek Inowrocław – Kruszwica – Mogilno. Ministerstwo i samorządy sprawą zainteresowane nie są, ale statystyka działalności posłanki dla powiatu inowrocławskiego zapewne się poprawiła.

 

Posłanka powołując się na dyżur zorganizowany dla mieszkańców, w pięciu zdaniach pyta o szansę reaktywacji połączeń kolejowych na tym odcinku. 

 

Ruch pasażerski na tej linii został zlikwidowany dobre kilkanaście lat temu. Reaktywacja połączeń samorządy jednak specjalnie nigdy nie interesowała. Z Mogilna do Inowrocławia można dojechać pociągiem w 20 minut, inną i znacznie krótszą trasą. Natomiast w Kruszwicy dworzec kolejowy usytuowany jest na obrzeżach miasta, więc pociągi miały by problem, aby konkurować z lokalną firmą autobusową, która ma swoje przystanki w dogodnych miejscach.

 

Posłanka interpelacje jednak napisała, więc ministerstwo zostało zobowiązane do udzielenia odpowiedzi angażując do tego celu urzędnika, który musiał użyć już kilkudziesięciu zdań. Obecnie na odcinku Kruszwica - Mogilno stan infrastruktury kolejowej jest niedostateczny z uwagi na znaczne ubytki infrastruktury spowodowane kradzieżami – czytamy w jednym z nich. Jako podsumowanie podsekretarz stanu Andrzej Massel napisał, że kwestia rewitalizacji linii kolejowych o lokalnym znaczeniu, w dużej mierze zależna jest od władz wojewódzkich.

 

Posłanka walczy także o inne linie kolejowe

Pani poseł Kozłowska wraz z koleżanką partyjną posłanką Teresą Piotrowską pisłała zapytanie także w sprawie reaktywacji połączenia kolejowego Bydgoszcz – Szubin – Kcynia. (treść merytorycznie była w podobna w treści, jak te pisane przez posłów PiS prawie rok wcześniej)   Tutaj także ministerstwo wskazało, że podmiotem który mógłby podjąć działania inwestycyjne jest samorząd województwa. Zwrócić należy przy tym uwagę na fakt, że z punktu politycznego posłanka Kozłowska ma chyba jedne z najlepszych relacji z marszałkiem województwa, ze wszystkich parlamentarzystów z okręgu bydgoskiego.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu