Jesteś tutaj: HomeInowrocławNie róbmy z Inowrocławia prowincji

Nie róbmy z Inowrocławia prowincji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 12 maj 2013 00:34

W ostatnich dniach dla wielu głównym wydarzeniem związanym z Inowrocławiem było otwarcie pierwszej galerii handlowej z prawdziwego zdarzenia. Tą kwestią dość mocno jak można zauważyć zainteresowały się także władze miasta i radni.

Cieszyć może to, że otwarcie Galerii Solnej przełoży się na kolejne miejsca pracy, ale litości, nie jest inwestycją którą nienależny się nie wiadomo jak szczycić. Przeglądając aktywność w serwisie Facebook odnoszę jednak wrażenie, że radni zachowują się jak by mercedes otworzył w Inowrocławiu fabrykę, w której zatrudnił kilka tysięcy osób.

 

Tak się niestety nie stało, a do końca nie jesteśmy dzisiaj wstanie przewidzieć jak nowe centrum handlowe wpłynie na rynek, czy mniejszy handel wytrzyma z nią konkurencję.

 

Gdy w jednym z wywiadów czytam słowa prezydenta, że dzięki tej galerii handlowej  - Inowrocław wychodzi z prowincjonalizmu – to na język rzuca mi się apel – Nie róbmy z tego miasta prowincji. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu