Jesteś tutaj: HomeInowrocławSolidarna Polska mówi nie kradzieży od 1000 złotych

Solidarna Polska mówi nie kradzieży od 1000 złotych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 10 maj 2013 23:51

Inowrocławscy działacze partii Zbigniewa Ziobro nie zgadzają się na liberalizację przepisów dotyczących kradzieży, dlatego w ostatnim czasie zorganizowali akcję zbierania podpisów pod petycją do ministra sprawiedliwości, aby wycofano się z proponowanych zmian.

Kodeks Karny za popełnienie przestępstwa kradzieży przewiduję karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Żebyśmy mogli jednak mówić o przestępstwie wartość skradzionego przedmiotu musi przekraczać 250 złotych, w przeciwnym razie będzie to tylko zwykłe wykroczenie. Rząd chce zmienić, aby ten próg został podwyższony do 1000 złotych.

 

W przypadku popełnienia wykroczenia kradzieży karą może być grzywna, areszt oraz krótkotrwałe pozbawienie wolności. Tak liberalne przepisy już dzisiaj sprawiają, że wielu złodziei nie boi się kraść przedmiotów poniżej tej wartości, gdyż zdają sobie sprawę, że kara nie będzie zbyt dotkliwa. Podwyższenie tego progu może tę sytuację znacznie pogorszyć.

 

Przez ostatnie dwa tygodnie podpisy pod petycja przeciwko proponowanym przez rząd zmianom zbierali działacze Solidarnej Polski na terenie Parku Solankowego - Wiele osób popiera naszą akcję składając podpisy na liście. Sa to mieszkańcy naszego miasta jak i kuracjusze. Zachęcamy do włączenia się w akcję zbierania podpisów  - Nie dla 1000 zł -  wyjaśnia Anna Trojanowska z Solidarnej Polski. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu