Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławskie hejty – afera uderza rykoszetem w Zjednoczoną Prawicę

Inowrocławskie hejty – afera uderza rykoszetem w Zjednoczoną Prawicę

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław wtorek, 03 wrzesień 2019 16:24

Od kilkunastu dni TVP Info prezentuje kolejne przecieki ze sprawy jaką prowadzi gdańska prokuratura w związku z tzw. aferą fakturową w inowrocławskim ratuszu. Materiały TVP Info uderzały w wiarygodność posła Krzysztofa Brejzy i jego ojca Ryszarda, prezydenta Inowrocławia. Ostatnio do innych zeznań dotarła natomiast telewizja TVN24, tym razem okazuje się, że hejt przeciwko Brejzie tworzyli też politycy obozu Zjednoczonej Prawicy.

Z materiałów TVP Info wynika, że poseł Krzysztof Brejza, miał w ratuszu rządzonym przez swojego ojca stworzyć ,,wydział nienawiści” (taka nazwa pojawia się w materiałach), który miał się zajmować ogólnie mówiąc hejtowniem przeciwników politycznych. Na antenie TVP stałym komentatorem tej sprawy jest Ireneusz Stachowiak, kandydat z listy PiS-u do Sejmu, a przez wiele lat zastępca prezydenta Brejzy. Stachowiak wysnuł hipotezę, że poseł Krzysztof Brejza mógł stać za profilem na Facebook-u ,,Zła zmiana”, na którym obrażano w wyborach samorządowych polityków związanych z obozem Zjednoczonej Prawicy m.in. w Bydgoszczy, we Włocławku czy w Koronowie.

 

Prawica też miała hejtować

Telewizja TVN24 natomiast poinformowała, że dotarła do treści jakie umieszczane były na tajnej grupie w komunikatorze WhatsApp, którą zarządzać miał Ireneusz Stachowiak. Służyć miała ona koordynacji hejtu przeciwko prezydentowi Brejzie i posłowi Brejzie. Stachowiak pytany o tę grupę stwierdził, że jest to ,,kuchnia polityczna”.

 

Portal Inianie

Dzisiaj TVP Info opisuje, że Kujawskie Centrum Kultury, jednostka podległa ratuszowi, utworzyła portal informacyjny, który miał służyć propagandzie. Pojawia się też wątek z byłym radnym Jackiem Olechem, który był zaatakowany w jednej publikacji tego portalu, który ostatecznie wniósł pozew przeciwko prezydentowi Brejzie i sprawę tę wygrał. Dzisiaj portale prawicowe prezentują to jako szokujące ustalenia.

 

Nasi stali czytelnicy mogą się trochę zaśmiać w tym momencie, bowiem nie raz pisaliśmy przecież o wątpliwościach związanych z pisaniem artykułów przez osoby będące w podległości służbowe wobec prezydenta miasta. Przez lata nie było to dla TVP wielkim problemem. W okresie, gdy powstawał portal ,,Inianie”, a także próbował uderzać w radnego Olecha, zastępcą prezydenta była Ireneusz Stachowiak.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 • Miesiąc do wyborów

  Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli licząc od piątku pozostał niespełna miesiąc. Z uwagi na to, że intensywna kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, będzie to dość krótka kampania. Wybory parlamentarne będą najważniejsze w tzw. czteropaku wyborczym, który rozpoczął się przed rokiem wyborami samorządowymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że po tych wyborach na kilka lat ostudzi się atmosfera polityczna, bowiem za wyjątkiem wiosennych wyborów prezydenckich, przed nami przeszło 3 lata bez wyborów.

 • Rozlosowano numery list wyborczych

  W piątek Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list wyborczych w wyborach do Sejmu RP. W takiej też kolejności 13 października otrzymamy listy z nazwiskami kandydatów. Z pierwszego miejsca wystartuje PSL wraz z Kukiz15.

Wiadomości z regionu

Śledź nas